Beta Xtrainer (2017)

Aktualizováno 6.4.2021

Deník motorky
Nalezeno 20 záznamů

• Koniec

Tak po dlhých úvahách šla Beta do sveta ďalšiumu majiteľovi. Pred detailná očista, nový zadný kotúč, platničky, reťazový slider, gripy, plasty, chrániče rukovätí, nové originál výfukové koleno, pôvodné páčky a nejaké dro

Typ: Prodej
    Vloženo: 11.03.2021
    Uskutečněno: 11.03.2021
  • Ložiská v zadnom kolese

Vymenené ložiská v zadnom kolese + guferá. Aktuálne ZVL vydržali len 6 mesiacov. Novo nasťahované SKF. Bez foto, motorka špinavá :-D

Vloženo: 21.01.2021
    Uskutečněno: 21.01.2021
  • Nová spojková páčka

Výmena ebay spojkovej páčky za novší model. Po nepočítateľne mnohých pádoch už mala stará citeľnú vôľu a nedala sa utiahnuť. Novší čínsky model má pár vylepšení a náhradu splastovej krytky hliníkovou.

Vloženo: 28.12.2020
    Uskutečněno: 28.12.2020
  • Štartér a zadná guma

Premaz záberového mechanizmu štartéra + výmena zadnej gumy za Mitas XT-946 Ice Soft

Vloženo: 22.12.2020
    Uskutečněno: 22.12.2020
  • Nekonečný servis

Víkend sme sa povozili a znova do garáže: - hobo oprava polámaných plastov na zimu - výmena oleja v prevodovke - výmena vývodového koliečka - výmena predných platničiek TRW-RSI za mäkšiu zmes SI z dôvodu rýchleho úby

Vloženo: 18.12.2020
    Uskutečněno: 18.12.2020
  • Horné oko tlmiča

Konečne prebehla výmena aj čapu v hornom oku tlmiča. Ložisko je normalizované, výmena bez problémov. Dorazil aj zadný kotúč + platničky. Vymením, keď sa stav dramaticky zhorší. Motorka konečne komplet a pojazdná. Zima

Vloženo: 12.12.2020
    Uskutečněno: 12.12.2020
  • Veľký servis malých vecí

Veľký servis malých vecí... - výmena ložísk pákovania - jedno potrápilo. Mäkký hlinník s tenkou stenou nechcel pustiť ložisko rovno. - fix ulomený úchyt kolena + výmena tesniacich krúžkov - výmena vaty vo výfuku - pô

Vloženo: 06.12.2020
    Uskutečněno: 06.12.2020
  • Drobnosti

- nový vzduchový filter - nový predný blatník

Vloženo: 18.11.2020
    Uskutečněno: 16.11.2020
  • Pár vecí pred zimou

- nové tesnenia čapov bŕzd + premaz - výmena brzdovky predná, zadná a spojka - nové vývodové koliečko JT 13z - nová predná guma Mitas C-19 Super Soft - otočená zadná Mitas C-04 - premaz gufier kolies - kontrola chl

Vloženo: 04.11.2020
    Uskutečněno: 04.11.2020
  • Olej a pár fixov

- výmena oleja v prevodovke - kontrola kvapalín - dotiahnutý čap pedálu zadnej brzdy - vycentrovaná vidlica v okuliaroch - prepáskovaný predný blatník - zaistenie termostatu v kontakte s chladičom - rovnanie úchytu

Vloženo: 20.10.2020
    Uskutečněno: 19.10.2020
  • Nový piest a veci okolo

Denník som zanedbal dosť dlho. 2020-06-20 - malá generálka - nový piest Prox, ojničné ložisko, tesnenia, repas prívery. Piestne krúžky už mali dosť. Nové plynové lanko a olej vo vidlici, chladiaca kvapalina a ložiská

Vloženo: 06.10.2020
    Uskutečněno: 06.10.2020
  • FMF Gnarly, gripy, radička

Zlomil sa mi čap sklápatelnej špičky radičky a stratil som strunku, nahodil som náhradu Accel. Špička sa nevie sklopiť úplne tak ako sériová, snáď to nebude problém. Našiel som kdesi odložené gripy progrip, tak som stiah

Vloženo: 09.06.2020
    Uskutečněno: 09.06.2020
  • Predná brzda

Výmena predných brzdových doštičiek za TRW MCB669RSI + premaz čapov. Už bol najvyšší čas. Dolný čap už bol úplne suchý. Brzdové piestiky vo veľmi dobrej forme. Okrem kruto dotiahnutej krytky kolíka doštičiek, na ktorom z

Vloženo: 19.05.2020
    Uskutečněno: 19.05.2020
  • Kontrola štartéra + zadná guma

Nová zadná guma Mitas C-10 Kontrola a premaz štartéra + nejaká drobná bežná údržba. Cez víkend ulomená nastavovacia skrutka plynu a roztrnutý gumový kryt tela rychlopalu... :!

Vloženo: 15.05.2020
    Uskutečněno: 15.05.2020
  • Blatník a olej

Po mesiaci výmena prevodového oleja. Podľa farby asi akurát na čas. Betka dostala nový zadný blatník, ktorý som jemne po bokoch narezal aby sa dokázal prehnúť smerom nahor. Uvidíme, či to zafunguje.

Vloženo: 11.05.2020
    Uskutečněno: 11.05.2020
  • Pákovanie 2

Xtrainer dostal naspäť pôvodné kosti pákovania namiesto FastWay integrovaného chrániča. Odpruženie má pocitovo jemne tužší chod ale motorka je výrazne schopnejšia v prudkých stúpaniach.

Vloženo: 01.05.2020
    Uskutečněno: 01.05.2020
  • Pákovanie a iné

No za posledné 2 týždne dostala Beta nové ložiská a čapy pákovania okrem vidličky, tú som nepovolil. Okrem toho som znova ulomil predný blatník a bočný plast. S ním znova skrivený chladič aj jeho chránič. Rovnako predná

Vloženo: 22.04.2020
    Uskutečněno: 22.04.2020
  • Reťazovka + kvapaliny

Xtrainer dostal novú reťazovku. Predné vývodové koliečko je schopné sa vyťahať neuveriteľne rýchlo, treba meniť často. Koliečka šli JT a reťaz DID520VO. Okrem toho vymenená chladiaca + preplach destilkou a olej v prev

Vloženo: 05.04.2020
    Uskutečněno: 05.04.2020
  • Nové zadné doštičky

Jarný marast si vyžiadal svoju daň, zadné brzdové obloženie. Rovnako už vidno opotrebenie aj na rozete a vývodovom koliečku, Napriek tomu, že reťaz sa nijak extra neťahá. Ale v dohľadnej dobe bude musieť ísť nová reťazo

Vloženo: 26.03.2020
    Uskutečněno: 26.03.2020
  • Rovnanie chladiča

Viac ako rok pádov bez škôd na chladičoch sa tento týždeň zmenil a jeden prešiel riadnou plastikou. Ale vydržal. Motorku som zohrial a chladič v rámci možností vyrovnal. Nie je na 100% ale funkčne dostatočne a hlavne drž

Typ: Oprava
    Vloženo: 29.02.2020