BMW F 650 GS Dakar (2004)

Vlastník VlastiMatty
Vloženo 19.12.2019
Aktualizováno 25.2.2024

Po BMW F650,
která byla mazlík a naučila jsem se na ní jezdit, ale měla své drobné mušky a omezení jsem šla cestou evoluce
No a Dakarka proto, že se mi strašně líbilo barevné provedeni, no a to snad stačí ne?

První dojmy - Ještě jsem na ní pořádně nejela, tak uvidím na jaře. Ale asi jede o něco málo hůř než stará F650, zase je hodnější učesanejší a má méně vibrací no a taky lepší brumlavejší zvuk. Jinak předpokládám že bude platit to samé co jsem napsala dříve pro Bmw F650

Motorku bych doporučil pro - No prece pro mě!

Jak jsem psala, zatím jsem na ní pořádně nejela.
Do jara ji poladime k dokonalosti a vychytáme všechny věci, které původní majitel (trošku lajdák) za deset let vlastnictví zanedbal.
Chtěla bych koupit lepší zrcátka a doladit všechny vzhledové mušky po původním majiteli jako například každý šroubek jiný, nelícující plasty atd.
Ale i tak je to krasavec!
To se to bude dojíždět do práce! A snad bude i nějaké pořádná motodovolená. Co třeba Gruzie kdo se přidá?

3.4.2020
První jízda

Já dneska poprvé vyjela na Dakarkovi a totální nadšení!!!
Neskutečný rozdíl mimo cesty oproti F650! Na Bramburce to bylo utrpení a ted me to vysloveme baví! Jela jsem jen udělat pár fotek za město a nakonec jsem litala hodinu po polnačkách a polích!
A co teprve jak to přezuji na Tkc80 & E09!

24.6. 2023

Dakarek se podíval do Afriky
Jooo je to držák.
Jediná závada na 5k po afrive byla nefunkční žárovka zadního světla a kontrolka rezervy.
Ani dun se nezalekl.
A má nový výškový rekord 2956mnm offroadem!!!

ottas
ottas napsal 27.08.23 v 19:14 10b.

VlastiMatty
VlastiMatty napsal 13.01.23 v 12:13

Výborně Vleká gratulace!

A fotka Dakarka bude kdy?

pali3x
pali3x napsal 13.01.23 v 10:49

Tak Dakar je už kúpený Nakoniec sa mi ho podarilo zohnať - presne taký, ako máte Vy Akože v inzercii ich je veľmi málo a väčšinou boli ďaleko... A potom jeden skvelý 20 km od mňa - no nekúp ho.
Nanešťastie Dakar je pomerne drahá motorka a ponúkané kúsky sú často nie ideálne.

Kúpil som ho úplne na konci sezóny, takže sme spolu toho veľa nenajazdili (cca 20 km od predajcu). Ale vyzerá byť skvelý. Teraz dolaďujem kozmetické chybičky a vylepšujem niektoré predošlými majiteľmi dorobené riešenia (napr prídavné svetlá svietiace aj po vypnutí zapaľovania s obyčajným vypínačom = prerábam to na relé + poriadny vodotesný vypínač... a podobné drobnosti). Predsa len, človek vidí čo kúpil až keď odmontuje plasty... Povedzme, že nie som sklamaný - na motorku z roku 2005 je v super stave.

Tak hlavne veľa radosti pri jazdení

VlastiMatty
VlastiMatty napsal 13.09.22 v 12:33

Přeji hodně štestí při hledání.

Btw s odstupem času a nabítím bohatých uživatekých zkušeností musím konstatovat, že Dakar je přesně to co potřebuji. Velmi dobrý mix váhy, ovladatelnosti, komfortu a výkonu. Namíchaný přesně tak, aby mi vyhovoval!

Samozřejmě jsou mnohem lepší a novější stroje, ale zatím nic co by mi sedělo stejně jako Dakar.

pali3x
pali3x napsal 13.09.22 v 11:10 10b.

Po čase, ale predsa (ako nádejný budúci majiteľ dúfam rovnakého Dakaru - ešte sa hľadá)

Porovnanie s F650...
Predsa len to je stará a novšia motorka. Pred nejakým časom som skúšal Apriliu Pegaso... Akože tá motorka na mňa pôsobila trochu ako Jawa 350 . Dakar je predsa len modernejšia motorka, aj keď je to nástupca.
Potom som kúpil Transalpa, s ktorým sme nemali veľa šťastia...

A nakoniec po dlhom rozmýšľaní (a volaní "divočiny") vyhral Dakar (a hľadá sa...) Predsa len tak nevzdáme naše celoživotné sny