Honda NC 750X (2014)

Vlastník Zdeněkhr
Vloženo 2.12.2019
Aktualizováno 2.12.2019

Schopná mašina, na dlouhé cestování.

První dojmy - Krásný, uhlazený design.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi, kteří chtějí cestovat a nemusí mít zrovna GS ?

Doplňky na motorce - Doplňků mám mnoho, boční padáky, prodloužení předního blatníku, zadní malý blatníček, přídavné led světla, zdířka pro nabíjení, 2x usb, drzak na mobil (navigaci), 3x kufry Givi, hlavní stojan, aerodynamické protektory pod motorem, výši sklo Givi, kryty ruček a jiné.

Hondička je na cestování skoro určena. Vybíral jsem po dlouhém zvažování. Koupit? Nekoupit? Motor se chová jako v autě, líně se převaluje jako diesel, otáčkoměr skoro zbytečný. Motor se točí jen do 6500 otáček. Ale jak krásně zabírá odspodu, v tomhle 2 válce vynikají. Vše se ovládá velmi jemně, někdo tu krytizoval brzdy, jedovaté teda nejsou, ale alespoň nikoho nevyděsí. Vyvážení a ovladatelnost je příkladná díky nízko posazenému těžišti. Místo nádrže kufr, co na to říct, dokonalé. To mi celou dobu chybělo. Nemusím sebou pořád tahat kufry. A spotřeba? Vpohodě do 3,5 l. ?? To už stojí za to. Koukal jsem na videa a po zkušenostech s tímto strojem, jeden Japonec nedávno najel s tímto strojem 200 tisíc km bez oprav, jsem se rozhodnul a koupil. Co na to říct? Od roku 2016 je verze X trochu pozměněná, tedy nic důležité, jen plasty, světla LED, ty jsou opravdu moc pěkné. Jinak, jezdím převážně ve dvou, a při rychlostech na limitu výkon nechybí, na okruh to ale není a ani takový záměr od výrobce nebyl. Od léta jsem najel 2500 km a jsem velmi zpokojen.

Tondast
Tondast napsal 09.12.19 v 19:24 10b.

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 08.12.19 v 21:39

Díky chlapi. Ještě kdyby tak někdo věděl jak ten omezovač otáček prolomit. I těch málo 1000 ot. by stálo za to. Není nic horšího, když motor má dostatek kroutícího momentu, který neuvadá ani ke konci spektra otáček, a nějaký omezovač v nejméně očekávanou dobu (akcelerace, předjíždění a podobně) to vše stopne. Dík za každou radu. Myslím že raketa to nikdy nebude, ani na to není stavěná, ale byl bych za to rád. Myslím že na to čekáme všichni.

JTF
JTF napsal 08.12.19 v 20:07 10b.

Parádní bike , jen dodán že facelift model od MY2018 má zvýšené spektrum otáček na 7500.

Tomino77
Tomino77 napsal 05.12.19 v 23:51 8b.

super, ať Ti dlouho a dobře slouží, pochopil jsi o čem to NC je

Duster93
Duster93 napsal 03.12.19 v 13:23 10b.

At Ti dlouho dobře jezdí