Honda GL1800 GoldWing (2006)

Vlastník Tommp3
Vloženo 19.11.2019
Aktualizováno 30.3.2022

Obrovská, těžká, silná, maximálně vybavená, pohodlná a kupodivu mrštná a skvěle ovladatelná mašina na silnici.

První dojmy - Půjčil jsem si jetou GL1800 z 2001 v progoldwingu v Opavě a stačila chvilka a věděl jsem, že ta a žádná jiná... Po koupi vlastní v SRN jsem jezdil co to šlo, abych se ji dostal pod kůži. O pohodlí psát asi nemusím. Ten zátah odspodu! Slezl jsem na GW ze skutru MP3/500 a bál se GW naklonit, ale ta holka sedí na asfaltu jak přikovaná. Jo, je to hmota a chce to dostat do ruky hlavně s baťohem vzadu, ale jinak žůžó!

Motorku bych doporučil pro - No jasně že pro mě! Jsem starší, už vyblblej a potřebuju pohodlí a nechci, aby na mne fučelo. Přitom rád za to vezmu, tak aby to jelo, a ne jen prdělo a chci, aby to sedělo na silnici. Takže golďas je pro každého, kdo nepotřebuje mimo silnici, má rád maximální pohodlí a přitom se nechce stále jenom kochat. Dokážu si představit, že na tom budu jezdit denně do práce i v meziměstském provozu, ale to hlavní je pořádný výlet na pročištění hlavy..

Doplňky na motorce - Nososič od kuryakyn spolu se všemi možnými lištami a ozdůbkami, ale to Podstatné jsou masivní vyhřívané rukojeti a sedlo. Přidal jsem MP3 přehrávač, který elektronika registruje jako cd Changer a ovládá se na řídítkách. Přídavné křídlo s brzdovým světlem. K audiosystému jsem nainstaloval Bluetooth a tak mohu bezdrátově přes Sena S20Evo poslouchat vše co by jinak muselo jít po drátu. Jako držák mobilu jsem zvolil RAM Mounts a fakt drží skvěle.

Musí poděkovat Erikovi, že a co v Německu vybral! Ojetý GW s fakt jen 30tk a po starém pánovi-pohádka. Corbin vyhřívaná sicna si zadek jen hýčká.Opěrka zad řidiče je moc vzadu a štelovacím šroubem už víc posunout vpřed nejde, takže se bude muset upravit. Motor to je pěvec v jakýchkoliv točkách; no a i když to není automat, tak 5ka pobere kde co. Vyčistil jsem brzdy a rozhýbal je a brzdí jak hrom. ABS jsem zatím nevyzkoušel. Užasná věc je tempomat. Do kufrů se toho vejde tak na měsíc a s nosičem od kuryakyn se vleze i spousta zbytečností. Je to hmota, takže než se rozjede je to trošku horší i ovládání v krizových situacích ve městě, ale to chce jen víc dostat do ruky. Předjíždění v koloně na dálnici potěšilo neb jsem se zprvu té šířky bál, ale zbytečně. Nefouká na mě a po cestě do Wroclawi v mizernych 4st.C jsem kupodivu kosu nevyklepal! Zažil jsem už i deštík-vlastně já ne, jen předek golďase? Prostě golďas se nedá komentovat! Zkuste ho a uvidíte!

Milan1963
Milan1963 napsal 10.01.21 v 17:32 10b.

BigRad
BigRad napsal 29.01.20 v 21:10 10b.

Hezký, máme stejné zkušenosti a názory, bezva napsané.

Čadil
Čadil napsal 23.01.20 v 16:59 10b.

vajdi217
vajdi217 napsal 26.11.19 v 21:44 10b.

Hérgot, to je ale krasavec. Hezky jsi to popsal. Přeju krásný zážitky a pohodu na cestách. Třeba dáme někdy pokec na benzince, nebo ve Švábenicích na žehnání

PYTEL1
PYTEL1 napsal 26.11.19 v 09:17 10b.