Jawa 50/20 Pionýr (1978)

Vlastník Vlkovec
Vloženo 2.11.2019
Aktualizováno 2.11.2019

Cestovatelský superspeciál po 1 majitelce (40 let), najeto od ní 12850km, za letošek najeto 8500km, z toho 4300km Řecko a balkán.

Jawa 50/21 Pionýr: 20 je prostě elegantnější holka, ale když by nebyla, tak holt 21.

První dojmy - Super obratný stroj pro ty, kterým rychlost už nic neříká a podle toho si cesty naplánují. Průměrná rychlost 45 kmh. Jezdím s úsměvem na líci. Takové upalující nic pod zadkem. V chorvatsku hláška od chodců: Ty vole, to jsou jawy! Každý celník obdivoval stroj.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyježděné cestovatele, kteří si chtějí jízdu vychutnat a už tak moc nespěchají.

Doplňky na motorce - Nosič na prsách, zadní nosič, sundavací a zastamdací rám pod sedlo na 4 brašny vz. 85 pogumované.

User fréndly!
Bez CDI, regulace, abs a dalších kravin, co se vytelej, když netřeba.
Opravitelné kdekoliv se základní sadou vezeného vercajku.
Motor, jednoválcový ležatý boxer - třídobý silný buchar s krouťákem jak sloní spřežení, dostačující 3 rychlosti (hummer má taky jen 3), k tomu lahodný zvuk náhodných výbuchů a vůně mazu v otopu.
Brzdy flekovky, po upravení klíče přední brzdy taky hvízdne.
Ovladatelnost díky nízkému těžišti excelentní, jako trialka, zvlášť ve městech.
Se specielním jednotným pionýřím nosným systémem a brašnama vz. 85 je místa habaděj na 14 dní cest.
Spotřeba plně vybavený na cesty 2,8-3L/100km.
Vyměnit zadní lanko, žárovku, dotáhnout revmáče, občas filtřík na 4300km.
Max 65kmh, z kopců slovinsko i 80kmh.
Všude jede dobře, silnice, šotoliny, brody, jen horko 40°C a výš jí nesvědčí, ztrácí dech.
Všude budí obdiv. Chlapi se otáčí, mávají.
Jediné - je absence blinkrů, ale ty na balkáně jsou stejně orientační. U nás to ještě někdo zná, že se ukazuje rukama.
Do budoucna přijde vape.

O.N.E.
O.N.E. napsal 09.11.19 v 12:43 10b.

To je prostě super

fery251
fery251 napsal 03.11.19 v 10:21 10b.

Paráda... vzpomínky a zase vzpomínky...

Targus
Targus napsal 03.11.19 v 00:02 10b.

Motorka je samozřejmě blbá, trapná a hnusná. Body, neboli hvězdy uděluji pouze kvůli získání a vylepení oněch balkánských nálepek.

Takový křáp jsem měl kdysi taky a cosi málo jsem na něm odjezdil. Balkán mám sjetý celý, ale naštěstí ne na tomhle, proto ty hvězdy!!!

Dzawar
Dzawar napsal 02.11.19 v 16:05 10b.

Hustej stroj , ten kdo nevyzkoušel "pomalé" cestování neví o co přichází

Milan1963
Milan1963 napsal 02.11.19 v 15:00 10b.

Parádní cestovatelský pionýr, možná zkus přidat víc fotek. 10 bodů.