Honda VT 1100 Shadow (1989)

Vlastník sombreroja
Vloženo 16.10.2019
Aktualizováno 10.11.2019

Pred sto rokmi som mal pioniera. Od toho času s kratšími/dlhšími prestávkami sa mi jedna stopa pletie do života.

Yamaha XV 1100 Virago: Skúšaný stroj bol celkom v biednom stave. A keby bol na 100%, honda je dospelejšia.

První dojmy - Chopra/cruisra som nemal nikdy možnosť vyskúšať. Na staré kolená ma to ale lákalo stále viac. Týždne som lúskal fóra, očumoval inzeráty a nasával atmosféru z youtube-u. Potom pretiekol pohár a vybral som sa za jednou Virago 1100.

Motorku bych doporučil pro - Robil som chvíľu motokros. 250 2T je tiež iná káva. No a toto tiež. Hlavne opatrne.

Mám ju týždeň, ešte nie je na SK značkách, preto len v našej ulici občas brm-brm.
Je to fešanda a zatiaľ ju ľúbim.
Viac info po viac km.

Pokladám si za povinnosť vložiť sem pár riadkov. Dôvod jednoduchý - v čase kupovania moto a hľadania informácií, hlavne skúseností, som získal veľa zaujímavých postrehov práve tu, čo mi potvrdilo správnosť rozhodovania.

Ubehla nejaká doba. Dostal som značky, kúpil prilbu, vzrušenie ma neopúšťalo, takže hor sa na cestu. Nejaký slušnejší šatník vybavím postupne, pár výjazdov mi snáď nikto nezazlieval iba tak v civile :)
Po tých rokoch nejazdenia som si celkom odvykol. Privyknúť si znova prekvapivo nebol žiaden problém.
Kočka modrooká zamňaukala a rozhodne s rešpektom som sa vydal na krátky výlet. Je na mňa silná tak akurát, tých 50 a 90 mi veselo stačí. Skúsil som rýchejšie. S úsmevom neprotirečila, je to však už také roztrasenejšie pri 150. Samozrejme som to skúšall na diaľnici. A v štáte, kde to povolené je. :)
Človek by čakal od ch
opra/cruisera, že netreba "roztiahnuť" viac do otáčok pri preraďovaní. Pri tomto stroji to zrejme neplatí. Ak je nedostatočne rozkýchaná slečinka, po prehodení rýchlosti nasleduje zvláštne kardano cukanie.
Vlastne sa to aj dá, len tomu treba pridať málo a postupne točiť pravačkou.
Inak pohoda.
Svieti, brzdí, trúbi.
Naučil som sa dotankovať.
Ako slušne vychovaný chlapec som objednal filtre, šťavy a s pomocou youtube-u som ešte pred zimou povymieňal. Teda okrem sviečok. Tie snáď na jar.
Takže asi tak. Vhodné počasie mi doprialo len pár dní, čochvíľa ju dám na zimný spánok. Každopádne sa teším na jar.
A hej. Prišiel mi domov syn z UK. 21 rokov, 55 kg. A vraj nech ukážem, ide ju prebehnúť. Oči sa mi zbehli pri tej predstave, ale však reku hádam to nejak zhora povolaný ukočírujú. Prekvapivo zvládol v ulici na výbornú. Tento posledný odsek iba preto, že aj tenší ľudkovia zvládnu aparát, ak nebudú telce.
Suma sumárum: na 30 ročnú tetu je to podľa mňa pekné, ide dobre. A vonia moc, moc fajn.
Snáď niekomu tieto riadky pomohnú.
Zdar všetkým jednostopovým.

sombreroja
sombreroja napsal 10.11.19 v 13:20

Ďakujem za milé slová!

žižala.
žižala. napsal 17.10.19 v 16:49 10b.

Supr strojovna.

Pabli
Pabli napsal 17.10.19 v 08:49 10b.

p.epanica
p.epanica napsal 16.10.19 v 17:54 10b.

...

PetrIII
PetrIII napsal 16.10.19 v 17:11 10b.

Měl jsem stejnou US verzi. Nádhernej, klasickej stroj a krásně ovladatelnej.