renocar_unor

Honda VT 1100 Shadow (2000)

Vlastník kubrt1965
Vloženo 21.10.2014
Aktualizováno 21.10.2014

Klasická krásná velká motorka, dostala mě již svou nezvyklou barvou. Myslím, že spolu vydržíme hodně dlouho.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I) - mohu doporučit

Kawasaki VN 1500: žádná pěkná zrovna nebyla k mání
Suzuki GSF 1200S Bandit: jezdí jich plno
Yamaha BT 1100 Bulldog: horký favorit, když jsem na ni usedl, byla mi malá
Suzuki GSX 1400: neuvedeno
Triumph America: moc pěkná, ale nakonec jsem vzal Hondu

První dojmy - První jízda se uskutečnila v lednu, krátce po koupi . Projel jsem se jenom kolem garáže, ale měl jsem hubu od ucha k uchu. Naprosto splnila, co jsem od ní očekával. Pohoda.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro všechny, co mají rádi moto klasických tvarů,co již nechtějí trhat rychlostní rekordy a co je artróza nutí natáhnou nohy a udělat si pohodlí

Doplňky na motorce - Brašny, přídavná světla.

Začínal jsem na Jawě 350, potom jsem měl Yamahu Xj 600 na kterou mimochodem nedám dopustit, zůstala u mě dodnes a jezdí na ní moje drahá polovička. S postupujíc í artrózou kyčlí se mi ale XJ-jéčko stávalo stále menší a menší (zejména ve dvou) a tak jsem se rozhodl, že je třeba pořídit do rodiny ještě jednu motorku. Neměl jsem nic přesně vybráno, ale věděl jsem, že to bude něco nad litr obsahu. Ve hře byla Suzuki Bandit 1250, ale těch jezdí plno,Suzuki GSX 1400, Kawasaki VN 1500, Triumph America, zde mě trochu odrazoval řetěz a Yamaha Bulldog. Ta byla mým favoritem až do doby, kdy jsem si na ni sedl a zjistil jsem, že je mi malá (mám 190 cm). Pak jsem se podíval na datum narození do občanky a rozhodl se, že chci něco většího za přijatelnou cenu. Potom jsem v inzerátech objevil Hondu VT 1100 v té modré barvě a začal o ní vážně přemýšlet. Přečetl jsem si recenze o motorce (dík, kdo jste vložili nějaké své zážitky) a rozhodl se, že do ní půjdu.Koupě se uskutečnila v lednu tohoto roku. Vzhledem k počasí se první krátká jízda uskutečnila asi týden po koupi a musím říct, že motorka mě příjemně překvapila.
Motorka se perfektně vodí, ovladatelnost je na chopper velmi dobrá, rovněž tak i náklony. Jede tam, kam ji pošlete,Jako po kolejích, nevlní se. Motor koníky nijak neoplývá, ale jaksi to ani nevadí, krouťák je dobrý a motorka má tah i když na ní jedete se spolujezdcem. Motor nemá rád podtáčení, rány od kardanu vám hned vysvětlí že máte podřadit. Brzdy jsou trochu slabší, prostě je třeba trochu víc zabrat a používat i zadní brzdu, pak není problém.Jezdím na ní většinou sám, ale myslím si, že spolujezdec nebude mít problém, hlavně s opěrkou. Úložný prostor je potřeba vyřešit brašnami. Spotřebu neřeším, ale je asi 6,5 litru. Na moto jsem zatím vyměnil pouze zadní pneu a ložiska v zadním kole, jinak jenom jezdí.Nejlépe se moto cítí mimo město na silnici s pěkným hladkým povrchem, na rozbitém povrchu se zadní pérování rychle dostane na své meze. Cesťák to sice není, ale pár set km denně na ní vydržíte v pohodě, sedadlo je pohodlné.

Roman_z_Véšek
Roman_z_Véšek napsal 16.04.19 v 21:10 10b.

zvláštní barevná kombinace, ale jinak samozřejmě super klasika

JardaMotor
JardaMotor napsal 19.06.18 v 07:20 10b.

Krásná klasika

Lenfi
Lenfi napsal 09.03.17 v 09:20 10b.

Jo, pěkná

Temnice
Temnice napsal 31.05.16 v 07:48 10b.

Mignard
Mignard napsal 26.05.16 v 20:24 10b.

Kdepak, Honda je Honda a obsah ničím nenahradíš. Je pěkná, přeju hodně kilometrů a žádného blbce.
Za 10!