Yamaha FJR 1300 AS/AE (2008)

Vlastník tanoz
Vloženo 3.10.2019
Aktualizováno 30.3.2020

Vloženo: 01.06.2020, Uskutečněno: 01.06.2020, Stav tachometru: 81497 km, Zhlédnuto: 23x

Sobotu a neděli Jsem strávil příjemnou chvilku s partou přátel v jedné stopě. No, alespoň jsem si ucelil názor na své pneu Micheline Pilot Road 5 .
Na suchu jim dám klidně 5*. Zato na mokru bych je rozhodně nikomu moc nedoporučoval. Jsou dost nevyzpytatelné a to i v nižších rychlostech. Rády totiž ustřelují na lehce odkloněných "hadech" podélně ve směru jízdy. Tak že se s nimi dá jet tak max na 40% běžného standardu jezdce na střední úrovni. Jediné plus, že při téhle vysoce opatrné jízdě netrpí aquaplainingem.
Toto jsem u předchozích Bridgestonek vůbec neznal a tak mám pocit, že za deště na mašině opět začínám. A i když jsme oba dny strávili na prakticky mokré vozovce, to ostatní už za to stálo. A vlastně nakonec celý ten víkend byl fajnový.
Nejprve jsme se sešli v kempu na Sycheráku. Vedoucí Jitka nás pozvala na vařená vepřová kolena. I když původně nám chuť na ně udělal kamarád Karel z Aše. Ale nedat si ke kolínku s křenem a hořčicí pivko?... ? To by byl určitě hřích. Tak že jsme tam nakonec i přespali až do druhého dne. Tedy až na Libora z Kouta a Petra ze Skviřína. A vlastně ještě šéfová Jitka se Zdeňkem jeli spát domů. Měli to jen 6 km a obsluha na baru měla volno v autě. Ale ti se k nám pak přidali na druhý den. To jsme jeli s nimi po snídani doprovodit Tomáše s Petrou až do Kralovic. Já je chtěl vytáhnout na prohlídku Mariánské Týnice . Je to alespoň pro mne jedno z nejkrásnějších míst, co znám.
Ale protože prakticky celou cestu poprchávalo, a občas přímo lilo a oni měli namířeno do Raspenavy u Liberce, tak z toho nakonec sešlo. Navíc Jitku zlobilo koleno a jízda se tak pro ni stala dost nepříjemná. Zvolili jsme proto tu nejkratší možnou cestu nazpět. Ta byla bohužel i "dobrodružná". Při výjezdu z Plas směrem na Plzeň mi lehce v poslední městské zátočině podjelo na mokré vozovce přední kolo. Ale protože nejedu na mokru nějak ostře, tak se to zas hned chytlo. I tak nic, o co by kdokoliv stál. Jitku to koleno bralo čím dál tím více, a tak se Zdeňkem mění strategii. Ten Jitku vysadil u příbuzných ve Stříbře kam se pro ni později vrátil autem. No a já se s Veru vydal dál sám. Dkonce i déšť pomalu ustával a tak se dalo jet o poznání příjemněji.
Tedy akorát v nechvalně známé křižovatce "u Kadrnožky ", kousek před Skviřínem jsme míjeli čelní střet dvou aut . Jedno z nich s největší pravděpodobností ve velké rychlosti vjelo do protisměru a malér byl na světě. Z kouřících aut se akorát dobívali pobití lidé. Ale zastavovalo u toho už pár řidičů, tak jsme se tam jen neměli potřebu se motat a jeli tedy dál. Jen jsem pár přijíždějících aut k místu upozornil na nutnost zpomalit. Na Sycheráku jsme si dali skvělý obídek. Mezi tím se k nám přidala i Jitka se Zdeňkem. Káva s nimi a loučení.
I když né na dlouho. Vždyť se už za dva týdny sejdeme všichni na našem srazu v Mítkově ...
Ujeto cca 250 km...

Pidra (1) napsal 05.10.2021 v 15:17

čauky,zdravím a ptám se co jezdíš teď za gumy,mám třaky fjro a jezdím bridge a ty drží i na vodě,ale na těch spárách taky kloužou,ale jen u nás, v A se mě to nestalo.kolik kiláků uděláš na nových gumách,díky za odpověď.Pidra

Čadil (31) napsal 02.06.2020 v 19:45

ahoj,proč musí všichni fotit jídlo?je to neseriozní jednání,dělat chutě chudákům,co sedí třeba doma.styd se

k2j89 (25) napsal 02.06.2020 v 17:29

Pěkná, ucelená recenze

Clint. (77) napsal 02.06.2020 v 13:36

Krása A to koleno......

maty400 (0) napsal 01.06.2020 v 21:13

No já jezdím stejný vzorek takže budu na toto mysleti a uvidíme. Na druhou stranu si myslím, že na těch hadech klouže asi vše

• Přezování pneu

Tak jsem už i já jako poslední přezul bačkůrky. Musím se přiznat, že jsem horší pneu, jak Michelin Pilot Road 5 nikdy nesedlal. Naprosto bez váhání z vlastní zkušenosti doporučím tuto pneu obejít takovým obloukem, že vá

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.01.2022
    Uskutečněno: 04.01.2022
  • Nezbytně nutný nákup...

Tak nějak se to sešlo, že počasí vyšlo. Maty píše, "Clape z říše. Schönes Wetter, komm mit mir. Etwas kaufen brauchen wir!" A tak vůbec nezaváhám, beru svoji kočku ven. V garáži se stejně bojí tak jí splním malý

Vloženo: 06.04.2020
    Uskutečněno: 27.03.2020
  • Jen tak kolem komína

Tento zápis se asi nebude o nějakém zvláštním bonusu, či akce. Byla to pouze jízda "kolem komína". Vytáhlo mne sluníčko. Stejně tak jako spoustu dalších motorkářů, jež jsem cestou minul. A navíc jsem si také potřeboval

Vloženo: 16.03.2020
    Uskutečněno: 15.03.2020