Yamaha FJR 1300 AS/AE (2008)

Vlastník tanoz
Vloženo 3.10.2019
Aktualizováno 30.3.2020

Vloženo: 02.03.2020, Uskutečněno: 02.03.2020, Stav tachometru: 78890 km, Zhlédnuto: 25x

I když jsem si vyslechl komenty ve smyslu "Je to blázen, hoďte na něj síť!", nebo "Komu není rady,..."...
Zkrátka bez ohledu na ty, co na tom v tu chvíli nesedí a nebo na tom neumí. Jsem si v rámci cesty do Domažlic na strojařské učiliště nechat předělat padáky z "Ali", provedl i malý test pneu.
Je fakt, že cesta tam byla s velkým respektem. Teploměr ukazoval celé 2°C, ale zpět už to šlo. Doplnil jsem nádrž a za teploty poskakující mezi 6 a 7°C a trochou pohrávání si s náklony zkusil jak jsou nové bačkůrky spolehlivé. V jednom z levých náklonů mi zadrkala pod nohou stupačka znamenákem o asfalt. I když jsem to jel dost na pohodu, tak zjištění, že se mohu na Michelinku spoléhat i na prochladlém povrchu je maximálně potěšující.
Dnešek mi dal hodně. Nejen co se týče možnosti a užití si svezení, tak ale i informací o volbě obutí a i stavu samotné motorky.
1. Na popraskaném skle lampy mám zevnitř vlhko. Tak že budu měnit za nový kus. I když do toho se mi stále nějak nechce. Každopádně už je nachystané alespoň v krabici.
2. Michelin Pilot Road 5 je zatím dobrou volbou pro provoz na prochladlém povrchu. Dovoluje mi si dovolovat...
3. Nové brzdové destičky si skvěle sedli. Brzdy se tak chovají předvídatelně a je na ně spoleh.
4. Když nakoupíte na "Ali" věc na váš stroj za pár šušní. Nikdo vám nezaručí, že je vůbec určena pro Váš stroj.
5. Nejsou věci vždy tak černé, jak by se mohli na první pohled zdát.

Luca_69 (11) napsal 13.03.2020 v 19:22

Dobře ty.. blázne, jsi už jak já.

tanoz 30.03.2020 v 13:14

Dík, lepší pochvalu už ani čekat nelze...

k2j89 (25) napsal 04.03.2020 v 15:20

Hezky jsi to Františku napsal, možná by paní chytrá měla vidět tvoje gumy po sezoně , už se těším, až jim spolu dáme pořádně zabrat

tanoz 05.03.2020 v 08:50

Víš chlape,... Budu pyšnej na tenhle krásnej, půl kilometrovej, PozérProužek. Nechci se tu vytahovat samozřejmostí. Ostatně do toho už pak nikomu nic není... Stáhnu se pak hezky do ústraní, naliju si whiskey a radši tu gumu ani fotit nebudu. Nerad bych se cpal mezi pozéry, co ve vsi klidně dají kilo a mimo bezmozci. Jak říkal můj kámoš Motýl a ať už si to přeloží každej jak chce.
"Hezky pomalu a tiše, ve stylu Chopéra. Až vypadnou chlapi z domu, voholím jim Bobéra."
Budiž mu země lehká... 8-)

Clint. (77) napsal 02.03.2020 v 23:14

Taky poslouchám komenty v podobném stylu a taky je ignoruju , vyrážím jakmile to jde a a kvalita Michelin? Musím potvrdit, jsou to dobré pryže. Ať ti to jezdí

tanoz 03.03.2020 v 09:51

Ď... Výběr tohohle obutí byla práce, která mě a kámošům zabrala dobře 3 měsíce plných legrace. Ale zatím nelituji. Taky Ti přeji kolik startů, tolik šťastnejch návratů.
A v poho. Podobně přiblblé komentáře, jako je ten níže dovede dát skutečnej odborník na všechno. Máme štěstí, že jsou mezi námi... Jinak bycho byli v pr.eli...

Paličkabláža (0) napsal 02.03.2020 v 18:46

poser pruhy na gume jako krava a drhnes stupackou?ses dobrej baron prasil

tanoz 03.03.2020 v 09:45

Děkuji Ti za reakci.
Odborník na cokoliv se vždycky hodí.

• Přezování pneu

Tak jsem už i já jako poslední přezul bačkůrky. Musím se přiznat, že jsem horší pneu, jak Michelin Pilot Road 5 nikdy nesedlal. Naprosto bez váhání z vlastní zkušenosti doporučím tuto pneu obejít takovým obloukem, že vá

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.01.2022
    Uskutečněno: 04.01.2022
  • Micheline Pilot Road 5

Sobotu a neděli Jsem strávil příjemnou chvilku s partou přátel v jedné stopě. No, alespoň jsem si ucelil názor na své pneu Micheline Pilot Road 5 . Na suchu jim dám klidně 5*. Zato na mokru bych je rozhodně nikomu moc n

Vloženo: 01.06.2020
    Uskutečněno: 01.06.2020
  • Nezbytně nutný nákup...

Tak nějak se to sešlo, že počasí vyšlo. Maty píše, "Clape z říše. Schönes Wetter, komm mit mir. Etwas kaufen brauchen wir!" A tak vůbec nezaváhám, beru svoji kočku ven. V garáži se stejně bojí tak jí splním malý

Vloženo: 06.04.2020
    Uskutečněno: 27.03.2020