Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 31.1.2021

Vloženo: 23.06.2022, Uskutečněno: 23.06.2022, Zhlédnuto: 127x

Potvrzení loňského úspěchu na závodě přineslo radost, ale i prozření. Na místo konání jsem vyrážel po ose offem, moto naložená vakama. Centrál to nedával a šel každou chvíli na doraz.
Totéž se opakovalo při závodě. Moto sice lehčí, ale trať velmi rychlá, takže vymetání dorazů se opakovalo. Společně s vyšším předpětím pružiny nestíhal útlum odskoku, a na vidlici jsem zaznamenal taky nějaké nesrovnalosti. Tohle už neokecám laborováním s viskozitou a hladinou oleje.

Koupil jsem Restackor. Program na ladění tlumičů, úpravy ventilů a přepodložkování. Pekelnej nástroj. Bohužel ještě pekelnější je naučit se s ním zacházet, protože není vůbec uživatelsky přívětivý. Ruku v ruce s tím přišla nutnost nastudovat mnohem více do hloubky teorii tlumičů. Vývojář Restackoru naštěstí umožnuje obé.

Takže zpětně viděno podvozek mám o dvě generace modernější a o tři třídy lepší než na sériové Africe, ale je potřeba ho doladit k tomu, aby hrál jak má.

JardaBar (34) napsal 23.06.2022 v 20:36

• Oprava unašeče rozety

Řekl bych, že ložisko unašeče rozety je nejnamáhanější na zadním kole, už jen pro to, jak často ho měním. A protože ho tak často měním, tak už nedrželo v unašeči. Dvorní obráběč měl radost z nového projektu, tak jsme

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.04.2022
    Uskutečněno: 12.04.2022
  • Nový výplet

Protože to spousta drátů výpletu vzdala úplně a půlka toho co zbylo nešla ani dotáhnout ani povolit(moje ostuda), tak jsem se rozhodl, že je čas na nový výplet. Protože zadní 18"kolo je kusovka, bude nutné sehnat výple

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.02.2022
    Uskutečněno: 06.02.2022
  • Prvni krok k laku

Nechal jsem si v reklamce vyřezat samolepky. Po sezóně začnu připravovat lak. Jak poznáte upřednostňuju české výrobce náhradních dílů B-)

Vloženo: 29.05.2021
    Uskutečněno: 29.05.2021