Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 5.10.2023

Deník motorky
Nalezeno 39 záznamů

• Přímaz řetězu

Když jezdíte s motorkou v bordelu, je řetěz mazanej a konzervovanej blátem, a čištěnej prachem. Podle toho taky vypadá. Orezlej, hnusnej, vrže a vydrží tak 10000km. Dát si tu práci s čištením po každém návratu má smy

Vloženo: 15.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Ohlý kotouč

Už druhý ohlý kotouč za půl roku. První umřel na prasklý šroub třmenu, a byl neopravitelný. Druhý má ještě naději. Jel jsem po staré dřevařské cestě, kde někdo ve stopě v trávě zapomněl špalek. Trefil jsem ho levou noh

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Snímač teploty oleje

Přesunul jsem snímač teploty oleje hned za výstup z motoru. Měl jsem obavu, že jeho umístění v hliníkovém bloku výměníku ovlivňuje snímanou teplotu. Ovlivňovalo. No je to neustálý vývoj...

Vloženo: 16.01.2024
    Uskutečněno: 16.01.2024
  • Tlumič řízení

Ono mě vlastně za celou dobu nenapadlo, že by slaboučká Afrika kdy potřebovala tlumič řízení. Jenže pak mi došlo, že ta motorka vlastně jezdí v terénu, a v terénu potřebuje tlumič řízení všechno. To je jasný, tak koupim

Vloženo: 09.01.2024
    Uskutečněno: 09.01.2024
  • Mordor Rally

První závod po dokončení. Jednotlivci, 220km, navigace po vyjeté stopě mapy.cz. Vypsány celkem tři kategorie: 1V do 500, 1V nad 500 a 2V. Podařilo se mi urvat vítěztví v kategorii a celkově nejlepší čas. Dlužno podo

Vloženo: 24.10.2023
    Uskutečněno: 24.10.2023
  • Comming out

A taky se musím k něčemu přiznat. Ty kompozitové nádrže nefungovaly ani napodruhé. Ne že by to nešlo udělat. Nádrže z kompozitu nejsou nic nového. Ale nešlo to udělat mě. Zase tekly. Takže i krok zpátky je někdy ces

Vloženo: 04.10.2023
    Uskutečněno: 04.10.2023
  • HOTOVO

S platnou STK jsem vyrazil na cestu po Balkáně, dojel po ose na jih Albánie. 4000km od dálnice po úplný off bez závady! Skáču nadšením. Po návratu jsem vytáhl kamarádku s foťákem na místní trať a je z toho pár sním

Typ: Dovolená
    Vloženo: 25.09.2023
    Uskutečněno: 25.09.2023
  • Lak

Lakuju! Základ dvousložkový epoxidový lesk, vyzrát, přebrousit, pruhy jednosložková akryl, polepy a dvousložkový bezbarvý akryl. Dvě odpoledne práce, výsledek je hezký, nikoliv dokonalý. Ale na to, co tu motorku čeká

Vloženo: 26.07.2023
    Uskutečněno: 26.07.2023
  • Kryty chladiče

Protože chladiče dostávají děsně nakydáno bordelu od předního kola, bláto hned vysychá a perfektně ucpává lamely, kamínky a klacky je zase dokonale deformují, jsou kryty chladiče nutností. Protože jsem zachoval původní

Vloženo: 03.03.2023
    Uskutečněno: 03.03.2023
  • Olejový chladič

Dnes jsem dořešil olejový chladič. Originál je klasický výměník olej-vzduch, ale je na tak pitomém místě, že dostává nálož všeho bordelu od předního kola, přičemž se z něj stává pálená cihla a přestává plnit svojí funk

Vloženo: 06.10.2022
    Uskutečněno: 06.10.2022
  • Offroad test

Naklikáno, pneu podfoukané jde se na to. Místní MX trať přišla vhod. Pořád to není kroska. Podvozek je nastavený endurově. Jo, šlo by to přestavět, ale to by pak bylo nesnesitelně tvrdé mimo jakoukoliv trať. Obecně js

Vloženo: 07.08.2022
    Uskutečněno: 07.08.2022
  • Upravený podvozek, hydraulická spojka, nové ráfky

Po nocích jsem vyšetřil pár hodin, naobjednal díly a pak celou tu parádu poskládal. Přestavěl jsem všechny podložky, vyměnil olej, dofoukal dusík, centrál dostal tužší pružinu, a některé komponenty bylo třeba upravit,

Vloženo: 05.08.2022
    Uskutečněno: 05.08.2022
  • Úprava podvozku

Potvrzení loňského úspěchu na závodě přineslo radost, ale i prozření. Na místo konání jsem vyrážel po ose offem, moto naložená vakama. Centrál to nedával a šel každou chvíli na doraz. Totéž se opakovalo při závodě. Mot

Vloženo: 23.06.2022
    Uskutečněno: 23.06.2022
  • Oprava unašeče rozety

Řekl bych, že ložisko unašeče rozety je nejnamáhanější na zadním kole, už jen pro to, jak často ho měním. A protože ho tak často měním, tak už nedrželo v unašeči. Dvorní obráběč měl radost z nového projektu, tak jsme

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.04.2022
    Uskutečněno: 12.04.2022
  • Nový výplet

Protože to spousta drátů výpletu vzdala úplně a půlka toho co zbylo nešla ani dotáhnout ani povolit(moje ostuda), tak jsem se rozhodl, že je čas na nový výplet. Protože zadní 18"kolo je kusovka, bude nutné sehnat výple

Vloženo: 06.02.2022
    Uskutečněno: 06.02.2022
  • Prvni krok k laku

Nechal jsem si v reklamce vyřezat samolepky. Po sezóně začnu připravovat lak. Jak poznáte upřednostňuju české výrobce náhradních dílů B-)

Vloženo: 29.05.2021
    Uskutečněno: 29.05.2021
  • Křest ohněm

Prototyp obstál B-) 130km offu, 4:03 edit: šlo o závod dvojic, offroad polní a lesní cesty, místy zájeb v náročném výjezdu nebo brodu, takže došlo i na vyprošťování a tahání. navigace nebyla obzvlášť složitá... vy

Typ: Sraz
    Vloženo: 18.04.2021
    Uskutečněno: 18.04.2021
  • Nádrže 2. gen

Protože první verze předních nádrží měla zezačátku problém s těsností, udělal jsem další generaci. Cílem celé stavby je naučit se zpracovávat kompozit, proto jsem příliš neváhal a pustil se do toho. Použitý materiál

Vloženo: 07.03.2021
    Uskutečněno: 07.03.2021
  • Zinek

A slibované galvanické pozinkování všech os a šroubů. 22 let staré součásti, 22 hodin starý zinek. Miluju ten pohled.

Vloženo: 28.01.2021
    Uskutečněno: 28.01.2021
  • Lakovna #2

Rám a vše související prošlo pískováním a práškovým lakováním. Takže teď už skládám na čisto. V lakovně v HK si řekli 2300,- a vypadá to na hezkou práci. Mezitím jsem očistil veškeré osy, šrouby a ostatní spojovací m

Vloženo: 26.01.2021
    Uskutečněno: 26.01.2021
  • Podsedlový rám

Po drobných úpravách mohu podsedlový rám prohlásit za hotový. Půl roku jsem ho testoval a dolaďoval, podle toho taky vypadá. Ale pískovačka a prášková barva vše vyřeší. Ocel 15130-25CrMo4, svařování tigem.

Vloženo: 05.11.2020
    Uskutečněno: 05.11.2020
  • Příprava na podzimní sezónu

Sestavit, poladit, otestovat... testování tripmasterů a roadbooku do krve. Rozuměj-pokus o to co se první rozsype. Ale myslím si, že už je to odladěné dostatečně na to, abych se nedočkal. Uvidíme. Snad nás Prymula nezavř

Vloženo: 07.10.2020
    Uskutečněno: 07.10.2020
  • Kompletní prototyp

Po měsíci u čalouníka se tento nechal přesvědčit, a dokončil zakázku. Dlužno podotknout, že odvedl hezkou, čistou a věřím, že i kvalitní práci. Vyrazil jsem na 80km vyjížďku. Podvozek nastavený na off, pneu oblíbená ko

Vloženo: 12.08.2020
    Uskutečněno: 12.08.2020
  • Tripmaster, roadbook

Protože celá stavba dává smysl zejména pro využití pro vytrvalostní rallye, neobejde se to bez tripmasteru a roadbooku. Tripmastery běží na arduinu. návody jak si je sestavit, včetně seznamu součástek, se dají najít n

Vloženo: 04.08.2020
    Uskutečněno: 04.08.2020
  • Test a ladění

Celodenní vyjížďka, s odtahem v dosahu. Naštěstí nebyl třeba, ale přidá to trošku na klidu. Cílem testu bylo vychytat hlavně nastavení podvozku. Nejprve základní nastavení tuhosti pružin. Pak jsem začal zlehka na rozbi

Vloženo: 20.07.2020
    Uskutečněno: 20.07.2020
  • Zálet prototypu

První zálet kompletního prototypu. Chybí už jen sedlo, které je u čalouníka. Objevilo se pár drobností, které je třeba odladit. Z největších jde asi o tlumič, který bude chtít větší viskozitu oleje. Zvih 300-300 je p

Vloženo: 13.07.2020
    Uskutečněno: 13.07.2020
  • První lakovna

První návštěva lakovny. Šlo o ochranu dílů ze surového uhlíku před UV zářením a účinky vody na pryskyřicí. Šusplech a kryt sání zůstanou pohledové, kapota půjde po sezóně do bílého laku společně s nádržemi.https://img.

Vloženo: 18.06.2020
    Uskutečněno: 18.06.2020
  • Lepení nádrží

Za poslední dva týdny jsem stihl vystrojit a slepit nádrže. Spasoval jsem poloviny se šusplechem, vystrojil a vlepil kohoutky, plnící hrdla, odvětrání, vodoznak a slepil všechny díly k sobě. Po vyzrání pryskyřice jsem

Vloženo: 09.06.2020
    Uskutečněno: 09.06.2020
  • Šusplech

Další díl hotov. Zítra ho ořežu, spasuju a svrtám. Hmotnost můžu jen odhadnout, ale bude to méně než polovina hliníku. 4x 450g uhlík, výztuha kevlarem. EDIT: hmotnost je pod dvě kila.

Vloženo: 21.05.2020
    Uskutečněno: 21.05.2020
  • Kapota

Ještě večer jsem nedočkavě vyloupl kapotu z formy. Šlo to poměrně dobře, nová separace funguje na výbornou, i když jsem trošku ošidil povrch formy. Je to znát na povrchu kapoty, ale ta se stejně bude brousit pod lak, tak

Vloženo: 17.05.2020
    Uskutečněno: 17.05.2020