Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 5.10.2023

Vloženo: 12.04.2022, Uskutečněno: 12.04.2022, Zhlédnuto: 31x

Řekl bych, že ložisko unašeče rozety je nejnamáhanější na zadním kole, už jen pro to, jak často ho měním. A protože ho tak často měním, tak už nedrželo v unašeči.
Dvorní obráběč měl radost z nového projektu, tak jsme se do toho dali.
Najít pod vrstvou prachu TIGa chvíli zabralo, ale pak už to šlo poměrně slušně. Bohužel, vyvařit tak malý otvor nebylo snadné, tím spíš, že se odlitky dalšímu svařování vždy brání. Bublalo to, prskalo, hnus. Proto jsem po první vrstvě skočil do soustružny, očistil jsem návar nahrubo, a na něj navařil další vrstvu. Vznikla tam totiž slitina původního odlitku a nového přídavného materiálu, a na tu už se navařovalo mnohem lépe.

Celá akce vyřešila i další problém. Honda používá ložisko průměr 47mm a gufero 47,2mm. Ložisko je katalogové, ale gufero nikoliv, a řeknou si za něj 500kč.
Přestružením otvoru jsme se dostali na gufero 47mm, které je katalogové a stojí od pětikoruny do stovky. Dvojí radost...

Samozřejmostí byl nový pozink na štefty, nové matky(jemný závit, ale sehnat se dají).

6573 (46) napsal 12.04.2022 v 15:57

pěkná práce

• Přímaz řetězu

Když jezdíte s motorkou v bordelu, je řetěz mazanej a konzervovanej blátem, a čištěnej prachem. Podle toho taky vypadá. Orezlej, hnusnej, vrže a vydrží tak 10000km. Dát si tu práci s čištením po každém návratu má smy

Vloženo: 15.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Ohlý kotouč

Už druhý ohlý kotouč za půl roku. První umřel na prasklý šroub třmenu, a byl neopravitelný. Druhý má ještě naději. Jel jsem po staré dřevařské cestě, kde někdo ve stopě v trávě zapomněl špalek. Trefil jsem ho levou noh

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Snímač teploty oleje

Přesunul jsem snímač teploty oleje hned za výstup z motoru. Měl jsem obavu, že jeho umístění v hliníkovém bloku výměníku ovlivňuje snímanou teplotu. Ovlivňovalo. No je to neustálý vývoj...

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.01.2024