bmw_renocar_srpen

Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 31.1.2021

Upravený podvozek, hydraulická spojka, nové ráfky

Vloženo: 05.08.2022, Uskutečněno: 05.08.2022, Zhlédnuto: 140x

Po nocích jsem vyšetřil pár hodin, naobjednal díly a pak celou tu parádu poskládal.
Přestavěl jsem všechny podložky, vyměnil olej, dofoukal dusík, centrál dostal tužší pružinu, a některé komponenty bylo třeba upravit, nebo vyrobit na soustruhu.

Bez Restackoru by to nebylo možné, to by byl jen výstřel do tmy v naději, že se trefím.

První dojmy z jízdy: dnes jen asfalt, crossové pneu a krátký trialový odskok mimo asfalt. Z Afriky se stala úplně jiná motorka. Co se týká pobírání drobných nerovností(záplaty asfaltu), tak jsem nezaznamenal větší změnu. Obrovský rozdíl je ale při přenosu hmotnosti při brždění a akceleraci. Mašina se tolik nepotápí a nezvedá na zadek, tedy se zlepšila i odezva zadní brzdy. Předchozí-,,tovární´´-nastavení bylo nedotlumené na zadku v obou směrech, což způsobovalo blokování zadního kola při brždění, a tlumič šel na doraz při velkých nerovnostech(dopad za vyvýšeným přejezdem, přechodem atd.)
Totéž platí pro vidlici při brždění. Větší útlum malých rychlostí komprese a významně větší útlum odskoku na zadku přinesly mnohem lepší chování při důrazném brždění.
V trialové pasáži mimo asfalt šla motorka spojkou pěkně přehazovat mezi nerovnostmi, nechala si i líbit přeskočení víc překážek naráz- tedy přenos hmotnosti mezi předkem a zadkem funguje hezky.
Pozn: na motoce je nově hydraulická spojka od Magury, která usnadňuje práci se spojkou, a bylo 10l benzínu v zadní nádrži, což je výhodné při přenosu hmotnosti nad zadní kolo.

• Offroad test

Naklikáno, pneu podfoukané jde se na to. Místní MX trať přišla vhod. Pořád to není kroska. Podvozek je nastavený endurově. Jo, šlo by to přestavět, ale to by pak bylo nesnesitelně tvrdé mimo jakoukoliv trať. Obecně js

Vloženo: 07.08.2022
    Uskutečněno: 07.08.2022
  • Úprava podvozku

Potvrzení loňského úspěchu na závodě přineslo radost, ale i prozření. Na místo konání jsem vyrážel po ose offem, moto naložená vakama. Centrál to nedával a šel každou chvíli na doraz. Totéž se opakovalo při závodě. Mot

Vloženo: 23.06.2022
    Uskutečněno: 23.06.2022
  • Oprava unašeče rozety

Řekl bych, že ložisko unašeče rozety je nejnamáhanější na zadním kole, už jen pro to, jak často ho měním. A protože ho tak často měním, tak už nedrželo v unašeči. Dvorní obráběč měl radost z nového projektu, tak jsme

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.04.2022