Yamaha TMAX (2002)

Vlastník poldaFZR
Vloženo 22.8.2019
Aktualizováno 8.5.2020

Po řadě motorek jsem se rozhodoval co dál co tu ještě nebylo volba padla na velký skútr tak proč ho nezkusit...

První dojmy - Celkem zvláštní pocit neřadit jen otočit plynem a ono to nějak jede :) .. co mě překvapilo celková pohodlnost i na delší trasy a že si dá říct i celkem na sportovní jízdu..

Doplňky na motorce - voltmetr , digitální otáčkoměr koso , výfuk MIVV , led světlo pod sedlem , rovná řidítka , usb zásuvka , proužky na kola.

Když jsem skútr kupoval tak jsem si nemyslel že do něho budu vrtat nebo nějak upravovat,ale to bych nebyl já :D
Začalo to klasika oleje a filtry musím teda říct že filtry hodně dlouho nikdo neměnil .. pak po přidání a ubraní plynu se ozývalo takové chrastění někde z prostoru válce (což při koupi slyšet nebylo ..) tak jsem udělal nové rozvody, ventilové vůle a když to bylo rozdělané tak i řetízek na pohon olejového čerpadla .. a motor šlape krásně tichounce

ještě sem se jukl na brzdové obložení ,které už taky chtělo a když už tak i nová brzdovka ..
pak sem se vrhl trochu upravit vzhled .. nějaké ty polepy staré a vybledlé sundat a vymyslet něco co by bylo tak akorát ... a dát pryč oranžové sklíčka blinkru zadní se sehnali v pohodě ,předek se musel kupovat celý blinkr ...
potom přibyla nějaká usb zásuvka,která má svůj vlastní vypínač kdyby bylo potřeba něco nabít ..

dále nějaký voltmetr člověk nikdy neví a digitální otáčkoměr koso.. sice na skútru asi vedlejší věc ,ale alespoň vím kolik točí :)

pak přišel na řadu kufr ... místo pro brzdové světlo se musí přece využít ..natáhla se elektrika nějaký ten diodový pásek a světlo bylo na světě ..

dál bylo na řadě sedlo a osvětlení místa pod sedlem,osvětlení jaksi chybělo asi nějaký kutil si hrál ..nevím jestli je to nemoc těchto skútru ,ale nikdy nevydrží to uchycení u pantu a navíc bylo i sem tam potrhané tak jsem sehnal druhé,které už má místo uchycení pěkně vyztužené a potah oproti původnímu sedlu o hodně hezčí .. světlo se dalo diodové ..osvítí krásně celý prostor ..né že bych už to někdy potřeboval :D

teď co se zvukovým projevem ,celkově origo výfuk nevypadá špatně ,ale na můj vkus příliš tiché a než to nějak bastlit tak se koupil menší MIVV a komplet svody .. nádherně si teďkom zpívá (překvapila mě dodávka ,která obsahovala dva DB Killer menší a větší průměr :D proč ne!! )

a na konec řidítka origo řidítka no nevím celkově moc plastu,menší uchop takové divné ... na novější model se dělá přímo hotový kit stojí sice palbu ,ale vypadá pěkně ,bohužel sem nevěděl jestli by pasoval no můj model nebo by se muselo nějak upravovat... tak jsem koupil nové přepakování,lehce se upravila elektrika aby se dalo kdykoliv vrátit na origo řidítka a dílo bylo hotovo .. můj pocit zlepšení ovladatelnosti a i posez je pro mě teď lepší .. časem se dodělá kryt hadic a elektroinstalace,ale tomu se budu věnovat až přes zimu :)

Kočičinka
Kočičinka napsal 23.06.21 v 19:23 10b.

poldaFZR
poldaFZR napsal 30.08.19 v 07:51

Diky na tlumičich a rozvodech nic neni, stači se podivat do manualu nebo na nějaká videa a většinou je to plus minus stejné ... já sem si začal dělat servis sám potom co mě jeden nejmenovaný servis pěkně natáhnoul a fakturovaná práce nebyla vůbec udělaná ... a co bylo tak i prase to udělá líp odpověď byla že toho měli asi moc a nestihli. .. Jinak voltmetr mám zapojený na spínačku na spinané plus.

pan_Mýval
pan_Mýval napsal 29.08.19 v 18:44 10b.

Hodně dobá práce. Mně koupě zakamuflovaného "vraku" naučila dělat si servis sám, ale do rozvodů a tlumičů si pořád netroufám, i když bych rád.

Kam jsi připojil ten voltmetr? Mám koupený taky, ale chtěl bych jej zapojit tak, aby ukazoval jen se sepnutým klíčkem, ale přitom měřil relevantní napětí kterým je reálně dobíjená baterie...

poldaFZR
poldaFZR napsal 23.08.19 v 08:45

Díky lehce jsem chtěl skutřika odlišit ,ale aby to nebylo moc a hlavně aby fungoval na 100%

tomcruise77
tomcruise77 napsal 23.08.19 v 06:46 10b.

Parádní kousek