PROFIL MOTORKY

Yamaha T-max (2015)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník LiborK
Vloženo 10.8.2017
Aktualizováno 10.8.2017
Zobrazeno 1841x
HODNOCENÍ PROFILU OD 10 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.8

Popis motorky


Lehký, svižný, dobře vybavený skútr. Dobrý posaz, lze s ním jet i na slimáka po městě i jako prase, mimo město.. Má vlastnosti šestistovkové motorky.

Více fotografii

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - Solidní přístup. dohoda platí, dobrý prachy.

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Yamaha X-max 400: T-max je lepší o třídu
Aprilia SRV 850: Nebyla rozumná k mání, chudší výbava až na ASR.

První dojmy - Byl jsem hned doma. Vše je na svém místě. Jel jsem domů po dálnici a po jedničce a za brzdu provozu jsem nikde rozhodně nebyl. Motor je svižný, má příjemný krouťák. Variátor Malossi dává potřebný švih a živost. Po dálnici můžete jet i hodně nelegální rychlostí. Blby co Vám zrychlí když je dojedete, řešíte jen otočením plynové rukojeti. Zrychlení na křižovatce z 0-100 km/h je 7,2 sec, to myslím hovoří za vše.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro kohokoliv, kdo chce jezdit. Po městě, za městem, okolo komína. Je vodný i na delší cesty.

Doplňky na motorce - Karbonové polepy, držák kufru a kufr.Do deště a na delší cestu přídavný štítek Nic víc netřeba. Dobrej je snad ještě doplňkový Akrapovič, bez dokoupené homologační vložky.

Recenze

Vlastní vinou jsem si rozbil hubu na V-Rodu. Pak jsem ještě dal poslední z Big biků Yamahu XJR 1300. Dobrá motorečka, ale na moje titanový plechy a šrouby to moc není. Byl jsem po projížďkách tak rozlámanej, jak kdybych motku celou cestu tlačil. Situaci jsem řešil Hondou PCX 150 pak Hondou NSC300 Forza. Když už jsem začal bejt dobrej, měl jsem zase roupy a tak jsem malý , ale šikovný prdítko prodal a Forzu dal manželce. Nákup nového skútru byl docela pakárna, protože majitelé skútrů jsou na rozdíl od jiných majitelů motorek, docela prasata na techniku. Motka je pro ně víceméně spotřebák. Po různých peripetiích jsem se dostal na pražskou Vrbovku a narazil na pana Golise. Dohoda platila, prachy mi sedly a tak jse se dostal k T-maxu 530 r.v. 2015 a nebyl za raketu. Cesta domů z Prahy byla docela svižná, byl jsem při chuti a tak jsem se s tím moc nesral a jel jsem pilu. Skútr má jízdní vlastnosti spíš šestistovky než skútru.
Za nějaký čas po výměně drobností zpět za originál jsem došel k názoru, že už to bude ono, jen jsou třeba nějaký pořádný bačkory. Výběr vyhrály Pirelli Diablo III Scooter a musím říct, že jsem neprohloupil. Po nějakém čase na ně byla recenze v Motohousu a s tou plně souhlasím. Skútřík dostal zas úplně jinou šťávu. Co se týče cestování, není v podstatě nic moc co řešit, koupíte si kufr a je to. Místo pod sedlem, kufr, odkládací schránky, prostě pohoda. Nastavíte plégo do horní polohy a protože má i jiný sklon než poloha dolní, jste v za větrem. Sedlo se za den cesty neprosedí a můžete poposedat a natáhnou si nohy na horní šlapky. Kdo dál cestuje, ví, že je to k nezaplacení. Dál déšť, ten moc neřešíte, jste zakrytovaný, dal jsem jen přídavný štítek a necáká mi voda na plexík od helmy. Co je taky dobrá vlastnost, že neváží tunu. Manipulace na místě je v pohodě, což oceníte při odjezdu, kdy jste nacpaný jídlem, je už večer a máte 600 km za sebou. To samé když už jedete několikátý den a ráno si posbíráte svoje bolavý kosti, nandáte krámy na motku a máte se vymotat z parkoviště penzionu, kam v noci dojela výprava Maďarů a parkování lidí před nima moc neřešila.
No jak bych to shrnul. Na skútru jsem od jeho koupě najel za tři měsíce 6 500 km. o techniku se mi stará p. Kabourek z Písku, respektive jeho technici a tak jsem v klidu.
A ještě jedna věc mě napadla, má i fun faktor, můžete si s ním zakravit a pokud to umíte v zatáčkovitém, kopcovitém terénu posekáte kohokoliv. Kámoši mají z Itálie veselou historku z natáčení. Jeli na nějaké paso, zatáčka, vracečka, jedna za druhou a začali se jeden před druhým prsit jak že jsou rychlý. V momentě když už rychlejc nemohli, předjela je roštěnka-domorod na Maxu a střídavě za jízdy se malovala a telefonovala. Chlapci si pak museli pár hodin při čůrání na záchodě sednout, protože k mušlím se styděli

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
madmach
madmach napsal 17.08.17 v 20:27 10b.

Vyjížďka někdy spolu?

KennyL
KennyL napsal 13.08.17 v 21:50 10b.

Krásný stroj!

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 13.08.17 v 10:54 9b.

také jsem měl maxíka a super volba, ať slouží

Více komentářůTOPlist