Yamaha XV 950/R/Bolt (2016)

Vlastník Motokatynka
Vloženo 29.7.2019
Aktualizováno 25.10.2020

Elegantní černá kočka - vysoký faktor koukavosti...

První dojmy - Musela jsem si počkat skoro 3 měsíce, než jsem se mohla poprvé projet. Zakoupena v březnu, ovšem čekala mě ještě motoškola na rozšíření potřebné skupiny ŘP. Po skútru (125 cm3) má první a rovnou opravdu velká motorka.

Motorku bych doporučil pro - Nemohu soudit - co jezdec, to jiné preference ve všech možných atributech.

Doplňky na motorce - výfuk Akrapovič
- ukazatel zařazené rychlosti SureShift od MotoGadget
- padáky
- tankvak od LegendGear (používám jako krovku místo demontovaného zadního sedátka)
- textilní rolka na nářadí a lékárničku

Jak jsem se do jedné stopy vlastně dostala, popisuji na jiném místě, takže tady se pokusím zcela laicky a z ženského pohledu zhodnotit našich prvních společných cca 1000 km v roce 2019:

+ řemen
+ nohy na stupačkách do pravého úhlu, se svými 168 cm dosáhnu celým chodidlem na zem a cítím se stabilně
+ pohodlné sedlo
+ ABS
- při jízdě nad 50 km/h silně vibrují zrcátka - vidím "dvojitě" (budu muset řešit)
- válce hodně hřejí, mívám na lýtku zarudlý obtisk velikosti mexického dolaru
- vzduchový filtr ční hodně do prostoru - tlačí mě do pravého kolene
- z výroby chybí ukazatel zařazené rychlosti a otáčkoměr

Zatím spolu máme za sebou pár výletů po regionu, cestování s bagáží a na delší vzdálenost dosud nevyzkoušeno. Vzhledem k tomu, že mám řidičák 2 měsíce, nemám srovnání s jinými stroji. Sbírám zkušenosti a pohybuji se především po okreskách. Jejich kvalita je značně kolísává, tudíž mé pozadí občas zakusí, zač jsou toho díry, vlnobití, záplaty apod.
Mašina má obrovské zrychlení, ale poněvadž udržuji kochací tempo, využívám jej minimálně a především při nutném předjíždění. Řazení velmi hladké a plynulé. Brzdy jsou spolehlivé, zadní aktivuji podstatně méně. Zvažuji pořízení plexi, při rychlosti kolem 100 km/h se držím zubynehty, abych nebyla odfouknuta.

Codo
Codo napsal 12.08.20 v 08:47 10b.

Pěkná motorka, dobře píšeš, dobrý postřehy, dobrá čeština. Palec nahoru za vše

Čadil
Čadil napsal 14.04.20 v 09:20 10b.

paráda,moc hezká

nexus
nexus napsal 26.08.19 v 17:01 10b.

asi poslední pěkná Yamaha

spider002
spider002 napsal 15.08.19 v 02:10 10b.

Super stroj.

Kostelník
Kostelník napsal 30.07.19 v 14:37 10b.

Ať Ti to jezdí. Chválím za foto u střezetického památníku