Yamaha XV 950/R/Bolt (2016)

Vlastník Dean93
Vloženo 13.8.2023
Aktualizováno 13.8.2023

Láska na prvý pohľad a splnenie vytúženého sna malého chlapca.

Kawasaki VN 900 Classic: Mal som možnosť vyskúšať. Motorka na mňa pôsobila mohutne/moc veľké a ťažké.
Yamaha MT-09: MT09 je úplne iné kategória a trieda. Po vyskúšaní som prišiel na to, že naháče nie sú pre mňa.
Suzuki VS 1400 Intruder: Môj kamarát má VS 1400 a už just takú istú nekúpim. ináč krásna a pohodlná mašina

První dojmy - Krásna biela farebná kombinácia Pohodlné sedenie (aspoň pre mňa) Ťah motora od spodu.

Motorku bych doporučil pro - Motorku odporúčam pre každého, kto má rád kľudnú jazdu počas ktorého vychutnáva jazdu na motorke.

Doplňky na motorce - Zatiaľ nič nemám, ale plánujem.
- opierku spolujazdca
- vymeniť vzduchový filter na otvorené sanie.

Dlho som vyberal a uvažoval nad správnym výberom. Dôkladne som preštudoval všetky články a recenzie užívateľov na stránke motorkari.cz. Mal som možnosť vyskúšať VN 900 Classic, MT 09, VS 1400 ba dokonca aj Intruder M800. Jedno som vedel, že kategória naháčov nie je pre mňa.

A až potom som našiel inzerciu na webe, kde predošlí majiteľ predával svoju Yamahu. Všimol som si, že motorka sa nachádza iba 15 km od môjho bydliska. Vravel som si, že toto musím pozrieť Bola to láska na prvý pohľad. Už keď som si sadol na motorku som vedel, že bude moja. Po skúšobnej jazde už neboli žiadne pochybnosti o tom, že motorku si kúpim.

Motorku vlastním pomaly 3 mesiac, za túto dobu som stihol nabehať necelých 800 km /viem nie je to veľa / Jazda na nej je fantastická, je ľahko ovládateľná, výborná v meste aj mimo mesta. Poloha sedadla je pohodlná, páči sa mi, že na nej sedím rovným chrbtom. Výkon motora je pre mňa dostatočná, vyhovuje mi jazda medzi 80 - 90km/h, samozrejme zvládne aj jazdu nad 120km. Väčšinou jazdím na klasických cestách Slovenskej kvality. S mojou polovičkou sme absolvovali prvú spoločnú jazdu. Moja polovička má výšku 170 cm a bez problémov sme sa zmestili. Podľa jej slov, by privítala opierku spolujazdca, aby jazda bola viac komfortnejšia a bezpečnejšia.

Predošlí majiteľ sa staral o motorku. Na môj prvý servis sa chystám po ukončení sezóny, kde chcem dať dôkladne skontrolovať stav motorky. To čo bude potrebné bezpodmienečne dám vymeniť. Spotrebu vôbec nesledujem.

wild38
wild38 napsal 14.08.23 v 05:38 10b.

Tahle motorka se mi líbí z důvodu jednoduchosti, prostě rám motor v charakteristickém tvaru, a řemen k tomu! ... až jednou budu potřebovat zpomalit, bude jednou z kandidátek s Kawou W800 street...

Milan1963
Milan1963 napsal 13.08.23 v 18:45 10b.

Moc hezká, at' dělá radost.

callowsick
callowsick napsal 13.08.23 v 17:56 10b.

Krásně puristická motorka