Yamaha XT1200Z Super Tenere (2013)

Vlastník M1Far1osh
Vloženo 18.7.2019
Aktualizováno 10.7.2020

Lehký mastodont, který překvapil tím, že vlastnostmi nabízí věci, které jsem hledal úplně u jiné značky.

Motorka koupena od soukr,osoba Petr Janda - Perfetkní jednání.

BMW R 1200 GS Adventure: Jel jsem na tom, je to OK, ale bližší servis Yamahy a japonce jsem vlastně zatím měl pořád a OK.
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Spo: Finančně jinde, v době rozhodování co pořídit, ojeté moc nebyly. Má takový ten Dakar vzhled, který se mi moc líbí.
Yamaha Tenere 700: Ještě nebyly na krámech, moc se mi nejdříve nelíbila, na TT eventu 2019 na Slapech jsem jí i XT1200 vzal do lesa a jízdně obě skvělé, XT1200 projela to samé (rozbahněné cesty po lesácích), pomaleji, neva. Já ale nechtěl čekat než budou fyzicky dostupné.

První dojmy - Super do ruky. 500m pred vracenim prodavajicimu, ktery zduraznoval, ze je moto nepojistene, mi vjelo do krizovatky nakladni auto, kteremu jsem se vyhnul na centimetry od praveho ramene diky plynu a prazdnemu protismeru, diky za to nevim komu, to me utvrdilo v tom, ze bych ji (srdcem) chtel a (vykonem) uzil.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co chtějí cestovat a často se postavit do stupaček i mimo asfalt.

Doplňky na motorce - Prodavam originalni padaci ram a bocni kufry kvuli upgrejdu na offroad verzi (Thethi ring, Omalo, Mizhurja atd.) Svetla chci presunout tutaj

To uz je hotove. Dale vypinac abs, mrizka na svetla, vaky Kriega Outlander 4x15l, zvyseni riditek, zaslepka konektoru GPS Garmin, tmave plexi s homologaci Touratech, susplech ACD, dale chystam prehrani ECU k vyrovnani vykonove krivky ve strednim otackovem pasmu.

Pr je fajn, moc lidi ji nema (zatim nevim proc). Lehka za jizdy, planuji spis off tak nevim jak pošlape.

Aktualizace 10/03/2019 - ke Kriega brašnám doplněny ještě Zegy 38/45 černé od Touratechu.

Aktualizace 02/04/2020 : prvních 80km ze servisu nepřímou čarou a hladového po ježdění mě vyhnalo na louky a kopce. Servis v Yamaze za 16.000 Kč (brzdové destičky přední a zadní, zadní kotouč, olej motor a kardan, olej filtr, chladící a brzdová kapalina, termostat)...Na takový palby jsem u XT660Z tedy zvyklý nebyl.

Aktualizace 14/5/2020: prodáno, přesun na Africa Twin.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.07.19 v 22:51 10b.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 25.07.19 v 16:38 10b.

Koukam, ze jezdis s Pumpidem
Nekupoval jsi odemne predloni SWmotech stupacky na Tenerku 660?

Samíc
Samíc napsal 19.07.19 v 17:49 10b.

biosák
biosák napsal 19.07.19 v 14:22 10b.

Remder
Remder napsal 19.07.19 v 08:47 10b.

Krásná mašina.