Jawa Stadion S22 (1961)

Vlastník Ogič
Vloženo 8.7.2019
Aktualizováno 10.8.2019

Stadionek S22 krásnej moped, kterej jsem dostal.

Motorka koupena od Dárek k 30tinám

První dojmy - Když jsem ho dostal tak byl nepojizdnej a přetřenej snad centimetrovou vrstvou barvy, což nevadilo aspoň nebyl vůbec zrezlej. Trosku jsem se v něm povrtal a zpojizdnil ho. Najel jsem asi 5 km a chcípnul(prosoupal se mi kablik od kondíku). Tak jsem začal s renovací.

Stadion S22 jsem dostal k mým 30tým narozeninám. V životě jsem na mopedu nejel, od mala jsem mel mustanga po tátovi, toho jsem ale bohužel prodal pred 15ti léty za 2000Kč byl i s papírama. Ale zpátky ke stadionu, kdyz jsem ho viděl tak jsem si říkal že se ještě dlouho na mopedu nesvezu, ale stačilo pár úprav a doštelování a hurá moped jel jak divej, akorát nebrzdil. To ani nevadilo protože po pár kilometrech začal škubat a prskat, tak tim začala moje renovace. Moto jsem začal pomalu ale jistě rozebírat. Když byla rozebraná tak jsem rozdelil díly na lakování, zinkování, chromování a čištění hliníku.

Další díly co šly tak jsem opravil nebo upravil. Když přišly vyčištěné hliníkové díly,

dal jsem dohromady motor

a vypletl jsem kola.

Motor byl v parádním stavu, až na poškrábaný víka, prasklej kroužek hřídele pedálů a gufera+ložiska. Víka vybroušený, kroužek novej

a gufera s ložiskama taky samozdřejmě nový.

Všechny šroubky co jsou na moto je antikoro který jsem zbavil nápisů a postupně je brousil smirkovym papirem až do hrubosti papíru 1500 a potom je přeleštil do zrcadlovýho lesku na bavlneným kotouči s nějakou pastou původně byla na mosaz, ale šlo to s ní dobře. Plechařinu jsem opískoval a nechal nalakovat. Pak začalo samotné skládání. Takže jsem vzal rám,]

zadní blatník a nosič, vše smontoval dohromady, sedělo to pěkně všechny šroubky jsem podotahoval a přišla na řadu zadní kyvka..

Jenomže zadní kyvka se tam musí dát dřív než blatník a tak šel blatník zase dolu. Kyvku jsem nasadil i s teleskopama, blatník znovu slavně přišrouboval.

Stojánek, tak ten jsem si cvičně zkusil nasadit ještě než bylo nalakováno a vyplatilo se byly vydřený díry pro čep a stojan šel moc dopředu tak jsem to povařil vybrousil a vše sedělo jak má, až na to silný péro jde tam dost blbě, ale jde. Potom jsem nasadil motor, ten tam šel jako po másle.

Tak a momentálně čekám na chromované díly, abych mohl pokračovat se skládáním

Ogič napsal 16.10.20 v 13:24

Marty68
Marty68 napsal 08.10.20 v 09:29 10b.

parádní stroj , jak vypadá teď?

Ogič napsal 13.07.19 v 14:40

Taky se s tim moc jezdit nebude

Targus
Targus napsal 13.07.19 v 14:20 10b.

Takové pseudomoto bych do baráku nikdy nepřitáhl.
Proč?
Protože kdybych to takto vyšlechtil (leštění nerezových šroubů - mamma mia!) tak by se mnou musela milá motorečka do postýlky namísto mé současné dvounohé spolunocležnice!!!

Ogič napsal 13.07.19 v 12:56

Díky