Jawa Stadion S22 (1962)

Vlastník TOLI.
Vloženo 25.3.2013
Aktualizováno 12.12.2013

Stadione S22 po renovaci někdy kolem roku 2006.Moped jsem zakoupil v Srpnu 05 za 2500kč v poměrně solidním stavu.

První dojmy - Je to malý ,je to mrštný , nic to nežere- cca 1,75 litru na sto. Při vyšších rychlostech se to nepříjemně vlní . Renovace trvala asi půl roku.A spolkla něco kolem 15 tisíc kč.Je zábava na tom jezdit, je to něco uplně jinýho.

Jak sem ho uviděl tak sem to musel mít.
Problematické a špatně dostupné díly

1)Zapalovací cívka (ještě celkem dostupná cena:0-1000kč)

2)Rámeček světla-najít nějaký nepoškozený to už je hodně velký štěstí (proslýchá se že to někdo začne lisovat jinak dostupnost celkem dobrá ale samí pomačkaný,dostal sem od strejdy celkem pěkný)

3)Náhon tachometru-u většiny stadionů jej majitelé odstranily nebo se poškodil sehnat jej je skoro nemožné ale přeci!na burze jsem koupil dva poškozené z kterých šel složit jeden zdravej za 200kč.

4)Pružina dekompresoru věc celkem dostupná-lze koupit repliku 50-90kč sám jsem měl ještě originální už nachromovanou a při nandavání mi praskla

5)ŠROUBY-nevěřil jsem že je takovej problém sehnat šrouby s hlavou na plochý šroubovák ,prošel jsem v Praze snad všechna železářství a ve všech jsem dostal odpověď "tak to nemáme" až mi kamarád doporučil firmu FABORY jsou sice docela drahý ale mají tam úplně všechno a ještě si můžete vybrat povrchovou úpravu (bez úpravy,černění,zinkování,chromování)

6)Tlumič sání-kapitola sama pro sebe, dostupnost téměř žádná a když už tak za nekřesťanské peníze.Bez tlumiče to nejede tak jsou dvě možnosti:buď udělat tlumič pomocí hadru nebo koupit karburátor vajíčko(želvička) ten stojí okolo 500kč.Ve Voticích u Bartůňkových ale mají dobrou alternativu je to takové sítko které se upevní do hrdla karburátoru a stojí asi 120kč a s tím to pak pojede (nakonec to nejede ani sním)

zarikavacdeste
zarikavacdeste napsal 25.03.13 v 22:41 10b.

nadhera, sqelá prace !! palec hore

biosák
biosák napsal 25.03.13 v 19:59 10b.

Pěknej kousek 10b.