Honda CBR 1100XX Blackbird (2003)

Vlastník stewo69
Vloženo 2.7.2019
Aktualizováno 11.4.2023

Taký dvojkolesový autobus, ktorý som kúpil s vidinou cestovania s ľadvinkou.

Yamaha FZS 1000 Fazer: důvod neuveden
Honda VFR 800: důvod neuveden

První dojmy - Veľka robustná a pohodlná motorka. Trosku ťažkopádna pri manipulacii na mieste (pocitové sa mi zdá ťažšia ako BMW r 1200 gs). Avšak po rozbehnutí “ľahká” a ovládateľná aj so spolujazdcom. Výkon nepotrebuje komentár a brzdový systém CBS taktiež funguje výborne.

Doplňky na motorce - Centrálny kufor Givi

Po sezóne v sedle GSR 600vky som začal uvažovať o zmene. Chcel som niečo s lepšou ochranou pred vetrom, niečo na čom môžem aj s priateľkou vyraziť na výlety po Slovensku ale aj ďalej. Ale aby to malo výkon a aby sa s tým občas dalo vyšantiť.
Zvažoval som blackbirda a fzs 1000 fazer. Keďže v tej dobe žiaden zaujímavý fazer nebol, a blackbirdov bolo pár (dali by sa spočítať na jednej ruke) tak som ich začal obvolávať a chodiť po obhliadkach.
Nakoniec som sa rozhodol pre Superblackbird z roku 2003. Najazdených mal 67tis.a po vizuálnej stránke potreboval trochu času a peňazí (bolo by ju treba celu prestiekat). Po technickej však vyzeral byt Ok. Zatiaľ som na ňom síce najazdil iba pár km no nič záväzne sa zatiaľ neukázalo.

Update
Doteraz som riešil 3 problémy. Za prvé mi začala tiecť brzdovka z pumpy cbs-ka. Nakoniec mi to v servise vyčistili a vymenili brzdovú kvapalinu, odvtedy je pokoj. Druha vec bolo že motor mi pár krát zdochol pri podraďovaní keď som mal stlačení spojku.mal som ale v motorke starý benzín a bola to prvá jazda po zime. Keď som potom natankoval stalo sa to ešte raz a odvtedy taktiež pohoda. Posledná vec čo sa mi zatiaľ stala bolo to, že mi občas blbne snímač na stojane. Občas keď naštartujem a zaklopim stojan, po zaradení rýchlosti motor zdochne akoby bol stojan vyklopený. Asi to bude len zlý kontakt. Teda aspoň dúfam :)
Na cestovanie som zatiaľ kúpil centrálny kufor a tankvak no v pláne sú aj bočné kufre. Zatiaľ skúsime nejaké menšie výlety na ktoré nám stačí aj táto skromná výbava časom uvidíme.
To je zatiaľ asi všetko čo môžem k tejto motorke povedať. Ale určite doplním po ďalšej dávke kilometrov ;)

Update 6.11.2019

Tak tuto sezónu som celkovo veľa km nenajazdil :( žiaľ stavba domu si pýta svoju daň.
Počas poslednej jazdy v sezóne a zároveň jediného výletu sa prejavila nová zaváda. Motor občas na moment strácal ťah. Pod konštantným plynom aj pri akcelerácii. Občas išla v pohode aj 30-40km a potom počas 2-5km motor v nepravidelných intervaloch vynechaval - akoby na moment prestal ťahať. Keďže nie som až tak zdatný mechanik a hlavne nemám poriadnu garáž, motorku som odniesol do servisu.

Update20.5.2022

Tak som svoju Hondu po 3 sezonach predal. Za tri sezony som najazdil dokopy asi 1500km a tak som sa rozhodol ju posunuť ďalej. Keďže dokončujem dom, bola by škoda aby iba stala v garaži.

RTX-01
RTX-01 napsal 22.01.20 v 19:06

s Blackom nemozes slapnut vedla !!! dobra volba, ja som s mojim najazdil bej jedinej chybycky... nikdy nesklamala a to som urobil na nej 35 000 km... at je to stale kus masiny, ked ju postavim vedla nejakej novej, tak je to to ako JUMBO, a ta druha ako stepna kozicka budes len a len spkojny

RTX-01
RTX-01 napsal 22.01.20 v 19:05 10b.

sardi
sardi napsal 07.07.19 v 09:38 10b.

Black je najvdacnejsia motorka! Trocha lasky a starostlivosti...a mas vystarane. Neviem si u seba uz predstavit nieco ine ako blacka...spolahliva, silna a stale pekna raketa!