Honda CBR 1100XX Blackbird (2004)

Vlastník iman
Vloženo 15.2.2011
Aktualizováno 18.2.2015

Tak som si 15.2.2011 urobil radost s tymto vtakom... Bol som pre nu v DK a celkom zima bola..Ale co je to oproti hrejivemu pocitu motorkara na dusi?Tak som sa rozhodoval medzi Kawa ZZR 1200 ale nakoniec aj pristup predajcu aj cena rozhodli pre Hondu

První dojmy - Neda sa hovorit o prvych dojmoch lebo tie boli naozaj neopisatelne. Ovladatelnost pohodlie a zatah tejto motorky je naozaj uzasna a je iba skoda ze s vyrobou tohto diamantu skoncili namiesto toho aby ju iba zdokonalili ak je to vobec mozne. Keby sa vyrabala iste by som mal novu. Viac netreba pisat.

Doplňky na motorce - Vyhrievané rukoväte, turistické plexi,široké riadidlá, prešité sedlo, kratšie páčky od CNC, športový vzduchový filter, držiak kufra,kufor Givi.

No zatial by snad bola aj celkom drzost nieco sa tu snazit vypisovat..Ved som sa este ani ohriat z tej zimy nestihol 18.2. Totalna kontrola plus vymena oleja. Motor pradie ako macka.Je to stav noveho stroja az sa mi nechce verit.V kazdom prípade som dnes pozrel stav vzduchoveho filtra a tak ako som predpokladal a ako mozte vidiet na prilozenej fotke som ho rovno po odfoteni svacol do kukanadoby a dal dom tam zbrusu novy sportfilter od DNA.. Bol v akcii za 25 eur no nekup to..Len tak zo srandy som potom motorku nastartoval a po zahriati som to len tak skusil okolo baraku..Uplne ina masina aj reakcia na plyn..A myslim si ze to bude poznat aj na spotrebe..Minuly vikend som vymenil brzdove platnicky aj kvapalinu a je to sakra velky rozdiel... No ale sudiac podla stavu toho filtra asi predchadzajuci majitel nebol velmi kutil...A opravar uz toboz nie..Takze v zaklade je uz pripravena na sezonu a mozem sa zacat venovat doplnkom..Skusenosti z jazdy po tych asi 400 km co som na nej urobil su dobre..Milo ma prekvapilo pohodlie napriek sportovemu posedu a mojej vyske 190 cm a 110 kg a o motore je asi zbytocne sa zmienovat.. Ako byvaly majitel V Stroma 1000, ktory je mimochodom velmi pohodlny a svizny stroj musim povedat ze toto je o inom.. Ale netreba chvalit den pred vecerom.. Az cas ukaze ci je to to prave orechove pre nas dlhanov..
13.5.2011
Takze od februara nabehnute cez 5000 km..A potom nech niekto tvrdi ze 10 rocna motorka ma 12 000 km . Co povedat k tomuto stroju? Za tie peniaze naozaj vela muziky..Motor to je zazitok..Da sa ist spokojne a turisticky ked tocim 5000 ale poriadna palba ak to drzite nad 8 000. Naozaj zazitok. Spotreba pri slusnej jazde teda do 120/hod medzi 6 a 7 l co je uplne pohodovy dojazd 300 km plus minus...Posed na motorke po prvych rozpacitych pocitoch po Suzuki V strome pohodlny az navykovy..Spotreba oleja absolutne ziadna.. V strom bral cca. 3 dcl na 2,5 tisic km.. Ale to bol dovoz z Talianska so zarucenymi 18 000 km z Motogo Benesov... Iste seriozny predajca co nestahuje km... Pomaly budem musiet menit zadnu gumu ale to je normalka..Naozaj som z tejto motorky velmi milo prekvapeny a myslim si ze ak sa Blackbird stal uz za zivota legendou tak to je opodstatnene tvrdenie bez prehanania.. Pri kontrole oleja hoci je 1000 km pred vymenou niet vidiet prepaleny maglajz ale ozaj cisty olej bez akejkolvek straty a to u mna znamena iba jedno..Kvalitny motor o ktory bolo postarane...
Je to proste chytlava motorka a super volba pre kazdeho kto meria nad 190 cm a vazi nad 105 kg...
HOWGH

13.6.2011
Tak sa po kratkom case ozyvam znovu opat o nieco mudrejsi teda aspon o dojmy. Predvcerom som vymenil olej po nabehnutych 6 tisic km bez nehody a problemu a poklopem aby to tak aj ostalo. Velmi pozitivne hodnotim fakt ze olej bol jednak uplne v pohode teda aspon na vizaz a neodbudlo z neho ani kusok a to doslova. To je pre mna signal, ze motor je uplne v pohodicke takze ak niekto tvrdi ze motocykle zeru olej normalne, tak to asi nebude pravda aj ked je mozno je to tym ze ju netocim nad 10 000 otacok. Pred tyzdnom sme dali aj nove gumy Conti road attack II. Je to neskutocne aky rozdiel je v jazde..Nie je to iba o bezpeci ale aj o zazitku z jazdy. Naozaj na gumach sa setrit neda. No a nakoniec spomeniem spotrebu. Priemerne jazdim na 6,5l za predpokladu ze sa nemotam po meste. Skutocne celkom dobra spotreba ak hovorim o jazde medzi 120 az 160 km za hod. Cize v klude dojazd na nadrz cca 330 km keby sme hovorili o kludnej predpisovej jazde mimo mesta ale to uz vsetci vieme ze na takychto strojoch sa dodrziavanie rychlosti 90km/hod rovna science fiction. Teraz este pozriem a vycistim vzduchovy filter a jazdime az do konca sezony a potom poriadna rozborka udrzba a zborka..

See you later guys...

8.10.2011
Nazdarek opat po par mesiacoch..

Tak sezona sa nam pomaly blizi ku koncu aj ked iste nie vsetci budu so mnou suhlasit najma ti ortodoxni co lietaju aj v mrazoch a ja som si povedal ze napisem moj postreh a urobim akesi hodnotenie po tejto sezone a 13.000 najazdenych kilometroch. Nuz aby to nebolo dlhe tak takto: Na to ze som moto kupoval iba vlastne nahodou po predaji V Stroma zvykol som si na nu tak, ze mam problem uvazovat o jej predaji. Motorka ma nikde nenechala isla ako hodinky a ked som menil olej pred tytdnom po dalsich 6 000 km tak bol v podstate cisty opat som vylial to co som nalial cize nezozerie ani kvapku. Brzdy su super a jedine co ma netesilo su gumy, Conti Road Attack 2, ktore aj napriek mojej miernej jazde maju dost..Nabuduce dam Michelin. Inak sa tej motorke neda vytknut asi nic. Spotreba podla stylu jazdy od 5,5 po 7 litrov na 100km. Chvilu som uvazoval ze skusim BMW K 1200 alebo 1300 S ale ked si pozriem pomer ceny a ze je to vzdy iba vrazda na dvoch kolesach tak ostanem pri tomto Blacku. V zime ju rozoberiem okrem motora samozrejme a popozeram vsetky veci co bude treba vymenim sedlo za nejake site, hadam aj olej v tlmicoch, retazovu sadu alebo iba retaz, sviecky, plasty podlepim sklolaminatom lebo maju tendenciu krehnut a moto bude prpravene na dalsiu sezonu. Este uvazujem o vymene riadidiel resp. o ich zvyseni o nejakych 10 cm a samozrejme MRA plexi turisticke a myslim ze to bude komfort za super peniaze.. Musim konstatovat ze je to ozaj navykovy stroj a kto si nan raz sadne tazko z neho zosada. Motor je nieco neskutocne a tak ako sa da jazdit pokojne a turisticky tak sa da jazdit ozaj palba.Staci ju drzat nad 6000 otacok a meni sa na besnu divu svinu ale je to predvidatelny stroj a vynikajuco sa ovlada.. Najdolezitejsie na tom je ze ma to comu sa hovori Fun Factor.. Ten je ozaj neprekonatelny.. Isteze nie je mozne urobit idealnu motorku tri v jednom cize sport turistika a jazda na kavu do mesta ale celkove sa v tomto modeli podaril skutocne vynikajuci kompromis a najde sa v nom asi kazdy. Jedina vec co je chybou je to ze sa prestala vyrabat. Myslim si ze je to nadcasovy stroj a keby sa na nej urobili iba upravy ktore suvisia s postupom rokov a vyvojom iste by sa tento model dobre predaval aj v dnesnych dnoch. Takze asi tolko. V kazdom pripade sezonu 2012 budem zacinat na tejto istej masinke... Vsetkym ostatnym prajem iba pekne zazitky a bezpecny navrat z ciest..

20.11.2011
Tak si myslim ze tuto sezonu mozem povazovat za ukoncenu. Uz je ozaj chladnejsie a cesty su studene a gumy uz nelepia tak akoby mali. Naco teda riskovat ked uz som doteraz nehodil papulu do skarpy. Je cas sa povenovat motorke po stranke udrzby a pripravit si ju na jarny vyjazd. Definitivne som zavrhol kupu BMW takze nasledujuca sezona bude opat Black. Dufam ze aj ostatni z pocetnej rodiny motorkarov uspesne zazimovali a uvidime sa niekde na cestach v roku 2012.. Uz len taka drobnost..Dozit sa..

9.4.2012
No zrejme 99% motorkárov už jazdi minimalne tretí tyzden ja som po zimnom spanku a lahkej rekonstrukcii motorky vyrazil na prvych par km presnejsie 160 dnes iba v ramci zabehu novej retazovej sady a na skusku novych riadidiel, ktore som sa rozhodol vymenit za tie originaly. Myslim ze by som sa do toho uz viac nepustil keby som vedel kolko somarin cloveku pocas takej relativne jednoduchej upravy vyskoci. Ale hlavne ake peniaze to stoji. V kazdom pripade vysledok sa mi zda viac ako vynikajuci a pocit z jazdy teraz mozem uplne bez nadsadzky nazvat ozaj komfortnym. Posed sa uplne zmeni a ovladatelnost motorky tiez. Teraz je to prava sportovo turisticka pohodlna masinka. Nebudem sa rozpisovat ale ak sa niekto rovnako ako ja nedokaze vzdat super motora, ktory v Blacku je a zaroven citi ze komfortnemu posedu na dlhe cesty ozaj nieco chyba tak toto je naozaj cesta. Iba ma mrzi ze sa mi nepodarilo precalunit to sedlo ale to bude dalsi krok. Inac motorku som dal pri tej prilezitosti aj nastriekat a som rad ze som zavrhol lepenie car wrap folii. Cize suma sumarum do tejto sezony vstupujem s novymi gumami Metzeler, novymi iridiovymi svieckami, novou retazovkou, novymi riadidlami s novymi závaziami, turistickym MRA plexi vyhrievanymi heftami a novym lakom. Nakoniec posledne tri fotky su cerstve po upravach takze aspon vidite ako to naozaj vyzera. Takze uz len jazdit...

27.11.2012
No a zase sme o sezonu starší. Podarilo sa nám opat prezit kluckovanie medzi plechovkami ale najma medzi sialencami co jazdia akoby ani nikdy vodicak nerobili a spatne zrkadla nepouzivali. Urobil som iba nieco pod 8 000km lebo nejako rychlo mi to ubehlo ale dojem z jazdy po uprave resp. vymene riadidiel je super. Je mi jasne ze po stranke dizajnu motorka utrpela ale ja v mojom veku uz nejazdim pre image ale pre pocit a pohodlie. To sa mi podarilo dosiahnut a preto som spokojny. Kazdemu motorkarovi ktory sa nechce vzdat motora aky je v Blackbirde ale zaroven by chcel zvysit pohodlie pri dlhsich cestach taketo riesenie jednoznacne odporucam. Takze uz len preckat zimu a na jar sa uvidime na cestach pani motorkari..

18.4.2013
No tak nová sezóna je pre mňa oficiálne zahájená. Niekto má už samozrejme nejakú tú stovku km za sebou ale tu bola ozaj dlhá zima . Motorku som v podstate od zazimovania v októbri minulého roku nevidel a tak som pekne vzal z nabíjačky baterku a po takmer 6. mesiacoch som to išiel naštartovať. Je to striekačka takže som neočakával problém ako u karburátorových strojov, ale pre istotu som nechal čerpadlo natiahnuť palivo dva krát. Po stlačení štartra a asi dvoch otočeniach motorka naskočila bez akéhokoľvek problému a priadla pravidelne ako mačka. Skontroloval som tlak v pneumatikách, dofúkol iba o pár desatín postláčal brzdu a všetko funguje ako má. No a dnes som urobil prvých pekných 100 km iba ako kontrolnú jazdu ako motorky, tak aj ciest resp. jám pomedzi ktoré sem tam ide aj cesta. Toto je vec čo ma naozaj po zime desí a zahraniční turisti prechádzajúci Slovenskom si opäť vylepšia obraz o blahobyte ktorý je čoraz väčší a väčší. Ale tá najpodstatnejšia vec je nové sedlo, resp. prešitie starého, ktoré zrealizovala firma autočalunictvo Roman Košta z Košíc. Stálo to 190 eur, ale myslím že je to ozaj profesionálne odvedená práca a výsledok posúdťe sami podľa fotky. A kdesi na ceste z USA sú páčky brzdy a spojky. No a teraz už len jazdiť a jazdiť a jazdiť... Všetkým motorkárom želám v tejto sezóne len samé pekné výjazdy dobré počasie ale hlavne štastný návrat domov bez nehody.

9.5.2013

No tak som sa opäť trochu pohral s motorkou. Objednal som brzdovú a spojkovú páčku a kúpil ďalšie riadidlá tentokrát širšie, strieborné ale hlavne bez hrazdy. Všetko bolo po pár hodinách práce na svojom mieste a sadlo to naozaj presne. Výsledok je na fotkách. Ešte idem vyčistiť vzduchový filter a už iba jazdiť. Gumy by mali ešte nejakých 3000 km vydržať. Záverom. Ak som minule písal že s novými riadidlami je to super tak s týmito sa komfort ešte zvýšil..Ovládateľnosť motorky je úplne super. Takže hor sa do sedla bojovníci

18.2.205

Takže po celých 4 rokoch som sa dnes s motorkou rozlučil. Čo kúpim do ďalšej sezóny naozaj ešte netuším. Na Blacka ale určite nedám dopustiť. Nebyť našich stále sa zhoršujúcich ciest tak by som ju asi zodral až do tla. Dúfam že novému majiteľovi bude slúžiť aspon tak dobre ako mne čiže bez problémov. Good bye Black.

kamil001
kamil001 napsal 29.04.15 v 23:23 10b.

Krásnej stroj, můj splněný sen.

juraj1000
juraj1000 napsal 25.01.15 v 10:45 10b.

velmi pekny black tak sa mi zda ze som ho videl niekde na nete ze je na predaj aspon podla toho sedadla sudim .

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 18.04.13 v 23:21 10b.

boží silnička gratulejšn

Woky
Woky napsal 28.02.13 v 11:29 10b.

Bomba motorka

BadRX
BadRX napsal 09.01.13 v 13:45

Pěkný dělo, tak ať slouží!