Honda XL 1000V Varadero (2002)

Vlastník Varo
Vloženo 11.6.2019
Aktualizováno 11.6.2019

Pro mne brutální cestovní enduro hlavně s cestovními ambicemi.

První dojmy - Jsou chvíle, kdy emoce cákají naplno a vy zamrznete. To byl asi můj první pocit, když jsem Varouše viděl poprvé. Nejdříve to zaburácelo v garáži a potom vyjela ohromná bestie ven na světlo. „Co tady vůbec dělám!“ a v hlavě se mi rozjely vzpomínky na krásné časy 15letého kluka na Jawě 50, 17letého na ČZ175 sport a 20letého na Jawě 350. Mezi tím 25 let plechovkařiny a nyní tady stojím před řvoucí obludou. Majitel na mém výrazu v obličeji pochopil, že se něco děje. „Chcete se na ní projet, nebo ji mám někam dovézt?“ a začal pochybovat o obchodu. Tuto trapnou chvíli jsem umocnil dotazem, jestli by s ní nemohl vyjet někam na rovinku za město a já bych mohl prubnout své odhodlání odjet na ní domů. Měl se mnou božskou trpělivost a já hledal v sobě odvahu osedlat a zkrotit hřímající koně. Po rozjezdu a kratší projížďce jsme k sobě patřili a já byl zase tím šťastným klukem.

Motorku bych doporučil pro - Doporučení: Tomu, kdo rád poznává dokonalé a spolehlivé a rád si užívá pocitu volnosti.

Doplňky na motorce - Laděné výfuky viper, štít s deflektorem, 3x kufry, padáky, cig. zásuvka.

I když má Varadero cestovní a trochu endurácké ambice, jezdil jsem hlavně kolem komína. Díky mému novému Mazlíkovi jsem poznával východočeský a severočeský kraj i tam, kam bych s plechovkou nikdy nejel.
Myslím, že to byl pro mne správný výběr motorky. Plně mi vyhovovala univerzálnost tohoto stroje. Výkon měla na rozdávání, na větší vzdálenosti byla pohodlná a k mým zádům kamarádská, brzdila na fleku a spotřebu jsem neřešil.
Občas jsem si vyjel s kamarádem (Goldwing GL1500) na poznávačku po Čechách a měl jsem pocit, že si naši Mazlíčci v cestovním stylu hodně rozumí. Pouze byl trochu rozdíl v řazení, kdy kamarád jel stále na pětku, já musel řadit.
Po čtyřech letech jsem musel zatlačit slzu a prodat Varouška dalšímu šťastlivci, protože mne motivoval kamarád s Goldwingem a já jsem dostal odvahu vyměnit 270 kg divočáka za 400 kg pořádného mastodonta GW GL1500.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.06.19 v 23:49 10b.

Čadil
Čadil napsal 11.06.19 v 19:30

Čadil
Čadil napsal 11.06.19 v 19:29 10b.

willy7377
willy7377 napsal 11.06.19 v 18:55 10b.

Pěkná,ať slouží .