Jawa 125/355 (1959)

Vlastník Švehlík
Vloženo 23.5.2019
Aktualizováno 27.5.2019

Tak kývačku jsem chtěl už od dob kdy sem poprvé přičichl k pionýru. To se splnilo ke koncu léta 2018.

První dojmy - No... Uplně první ... rám. kola kastlíky... toť vše No a úplně první z jízdy. Zvuk - nádhera, ovladatelnost, docela ok. Motor (20 let uloženka)no celkem slušný na 60 let starou kejvu.Brzdy ... 00nic.

Je to krása, i když je nekompletní. Postupem času ji budu dávat do originálního stavu.
Chybý spousta dílů jako např. motor :D, správný hliníkový spodek světlometu, tacháč, osky kol.. , rozeta, vejfuky..
Podsedlový plech, stupačka plyn atd.
Je to hodně práce ale mně to baví. Tak sem zvědavej jakt to dopadne.

Kdyby jste se někdo potřebovali zbavit nějakych dílů budu rád :D

Tak jak se čas posunul tak i práca na tomhle poklostroju. Nehorázně mě to baví.
Už jsem taknějak posháněl díly a začínám stavět. Na motor jsem měl teda štěstí jako prase, poněvadž byl za velice slušnou ceno a kompletní i s karbecem a krytem.atd. Horší to bude ale s kolenama vejfuku, protože těch origo je málo a repliky se mě kupovat nechcou, páč tam mám origo vejfucky a tak by to vypadalo aj divně. Jinak chybí ještě přední blatník, ale ten se ještě dá sehnat, poněvadž je stejnej jak na356 takže pohoda. Doufám že snad na jaře už vyjedu. :D

Tak KEJVAČKA téměř v kupě. Už si aj blafe ještě sice není v topu ale to se doladí. Poštelovat brzdy a tak. Posehnat ještě nějaký gumičky atd.
Snažil jsem se sehnat všechny díly které by tam měly podle roku být. Myslím že se to docela povedlo :) Od starých Barumek jsem toho moc nečekal, ale docela držej.
Motor jde po seštelování karbecu docela za plynem, ale o tom to není to jsem pochopil po pár km. Spojka si občas škrtne což je divný, páč jsem měnil lamely (ferodo) olej jsem použil Mogul sae 90 či co. Líbí se mi ale že se dá rozjet pouze šajtrpákou :D Elektiku jsem si tahal sám což mě bavilo :D původní zapalování šlape aj dobíjí, ale ještě musím poštelovat předstih.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 30.05.20 v 07:04 10b.

Dobrá práce
Taky jsem teď ladil až naladil. Čoveče, na těch starých pryžích jezdím taky. Tedy v předu, ale půjde dolů. I mě překvapilo, jak si nechají líbit zatáčky. Zakousnou se a drží. Vzadu mám Mitasku a s tou jsem spokojený, drží

jawatar
jawatar napsal 02.01.20 v 19:01 10b.

Moc pěkná!

Dolin
Dolin napsal 30.05.19 v 14:19 10b.

No moc hezká. A těch 125cek moc není,...

pp377
pp377 napsal 24.05.19 v 11:04

pp377
pp377 napsal 24.05.19 v 10:59 10b.

Ahoj, myslím že v 53 se to ještě nevyrábělo a hliníkový spodek maji jen čezety. Začátky jsou s půlbubnem a nemají mít doutníky. Ale jinak to vypadá na fotkách moc pěkně. A jestli máš šestnáct, tak super.