BMW C 650 GT (2016)

Vlastník TomNoh
Vloženo 29.3.2019
Aktualizováno 29.3.2022

Snad největší maxiskůtr který lze u nás koupit

První dojmy - První dojmy byly vyšší hlučnost, vyšší hmotnost, těžiště těla je spíše na zadku než na rukou. Také mě překvapil těžkopádný motor proti mému předchozímu motoru Yamaha.

Pro motocykl jsem se rozhodl kvůli delším cestám ve dvou. Větší výkon a větší pohodlí pro oba cestující jsou nespornou výhodou. Perfektní je také úložný prostor pod sedadlem. Vynikající plexi štít a perfektní nášlapy pro nohy spolu jezdce

Mile mě překvapilo to že variátor zabírá již od velmi nízkých otáček.

V zatáčkách se motorka chová více nepředvídatelně než předchozí Tmax. Také překvapil větší přenos vibrací do těla motorky tak že o motoru stále víte.

Do otáček jde líněji než Tmax 500 nicméně maximální rychlost je vyšší a pohodlí při vyšších rychlostech je nesporně lepší.

Proti japonské Yamaze je BMW až moc humpolácký stroj. Chybí mu kouska něžnosti.

...po pár tisících kilometrech:

Vyšší hmotnost je nezbytná pro pohodlné cestování ve dvou. Po dálnici se dá jet úplně v pohodě a nehází s váma každé projíždějící auto. Manipulace na místě je podle mě lepší než u předchozího skůtru. Stačí držet balanc a i s menší postavou je couvání z parkoviště pouze o zkušenosti a zvyku.

Motor i originální výfuk mají dobrý zvuk. Už několik lidí mi to pochválilo, že to na skůtr nečekali. Rozjíždění na nízké otáčky, které u tohoto nejnovějšího modelu fakt vyladili, je téměř srovnatelné s manuální spojkou.

Výhodou je i jízda v mírném dešti. Krytí je luxusní, máte pouze trošku mokrá ramena. Nikde nic nestříká od kol, plexi přilby si zvednete, protože štít chrání dobře, pod sedadlem i v kufru je sucho.

Najel jsem nespočet výletů sám i ve dvou. Když zastavíte v kempu a rozděláte stan, vytáhnete z pod sedla dvě kempinkové stoličky a rozděláte si láhev vína. Oblečení a přilby si zamknete do motorky a večer vyrazíte na festival. To jsou přesně ty momenty, kdy si říkám, že mi to žádná jiná malá motorka nedá.

Takže teď bych řekl spokojenost. Jezdím denně na poštu, do obchodu a když se náhle rozhodnu, protáhnu si cestu na 100km kolem komína se zastávkou na koupání nebo večeři, protože ručník, kraťasy a sandály mám pod sedlem.