Honda VFR 750 (1991)

Vlastník mr_Gorila
Vloženo 19.1.2019
Aktualizováno 19.1.2019

Cestovní-sportovní... Motorka je docela pohodlná na dlouhé cesty, ale sportovní geny nezapře

První dojmy - Motorku jsem si od první chvíle zamiloval, sedne mi skvěle. Má zajímavý design a to i po letech a charakteristický pisklavý zvuk (díky rozvudům ozubenými koly). Působí robustně a je docela těžká.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je cestovní se sportovními ambicemi

Doplňky na motorce - Nabíjení pro telefon.
Kufr givi

Před koupí jsem zvažoval cbr 600, gsx 750f a zzr 600, o vfru jsem původně vůbec neuvažoval, byla o něco dražší... Nakonec se mi naskytla příležitost ke koupi a to za fajn peníze

Design
Ve své době to byl velmi zajímavý stroj s několika neobvyklými prvky. Motorka vychází z okruhového speciálu.
Na první pohled zaujme dvojice světlometů, přičemž jeden svítí jako potkávací světlo, oba se pak jako dálkové.
Vfr (mimo první generaci) měla jako první Japonec letmo uložené zadní kolo, což vypadá skvěle a motorce to skutečně sluší, ale přidalo jí to kila navíc. Letmo uložené kolo je vyvinuté firmou elf.
Zajímavá drobnost mimo jiné je i zakrytovaný boční stojan.

Motor
Motor je čtyřválec do v s výkonem 73 kw a 79 Nm.
Charakteristický jsou pro něj rozvody řešené ozubenými koli.
Zátah motoru je spíše ve vyšších otáčkách cca od 6000, chod je docela lineární bez výrazného kopance.

Podvozek
Motorka mi přijde jistá, umí do jisté míry žehlit nerovnosti a dobře se mi ovládá při nízkých i vyšších rychlostech, je ale znát její váha, což ubírá na obratnosti.
Brzdy mne moc nenadchli, ale myslím že to bude spíš problém nekvalitních destiček, nebudu se o nich tedy rozepisovat...

Shrnutí
I po letech je to pořád designově zajímavý stroj s dostatečným výkonem a skvělou spolehlivostí. Splňuje velmi slušně k čemu je určena a je vhodná pro jezdce co chcou cestovat, ale rádi se i vyřadí v zatáčkách.
I pro jízdu ve dvou má dostatek výkonu.

bruttopyr
bruttopyr napsal 26.01.21 v 22:51 10b.

Neskutečně zachovalá!

vajgl69
vajgl69 napsal 26.04.19 v 13:48 10b.

BranoVFR
BranoVFR napsal 26.01.19 v 17:11

Veľa pekných kilometrov prajem.
Popis motorky presný, vfr je legenda a kupuje sa z lásky. Vo svojej dobe to bola výladná skriňa japonskej techniky. Ja mám osemstovku 2005 a 1200f 2011.

standavfr
standavfr napsal 23.01.19 v 18:50 10b.

Mám jí už 19 let...

Ma_Kaňa
Ma_Kaňa napsal 22.01.19 v 22:22 10b.