Honda VFR 750 (1991)

Vlastník romla411
Vloženo 5.11.2019
Aktualizováno 27.3.2023

Legenda VFR, nádherný zvuk, letmo uložené kolo, podstivé železo z 90' let.

Honda VFR 800: Byla dražší a v né tak dobrém stavu
Kawasaki ZZR 600: Dostupná alternativa

První dojmy - "Vločku" (pojmenovaly ji tak děti :-D) jsem koupil z Německa. Jakmile jsem ji viděl v tmavé garáži a nastartoval, musel jsem ji mít. :-D Je v původním stavu, kapoty na jedné straně svařené. Zkušební jízda proběhla až doma a vše bylo naštěstí ok.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníka nezabije, ostříleného borce neurazí.

Doplňky na motorce - Krycí bobek na sedlo spolujezdce,

Průměrná spotřeba - 5.80357 l/100km

Po třech letech strávených v sedle Jawa 350, přišel čas pořídit si, jak říka maminka, opravdovou motorku.
VFR mě uhranula vzhledem a pištivým zvukem už jako malého prcka. Součástí stroje je laděný výfuk Galassetti, který má hezký basový zvuk. Má najeto necelých 70 000 km, mnou zatím 100km. Tahá krásně od spodu. Je těžká jako kráva na manipulaci, při jízdě se hezky skládá do zatáček. Podvozek je hodně měkký. Tento typ se mi líbí nejvíce a navíc v bílé původní perleti. Není napadena kutilem, vše v původním stavu. Jsem z ní nadšen.

Nyní mám doma legendy 2!

30.11. 2019
Konec velmi krátké sezony (1 měsíc v sedle VFR 600 km) . Překročil jsem hranici 70 000km, a nyní ji čeká přes zimu kompletní servis.

Velký servis 2020
- kontrola všeho možného
- výměna všech kapalin
- kontrola ventilů
-kontrola krburátorů
- umyto, vyčištěno
-povařeny plasty
Na 30 let, šlape jak hodinky

2.12.2020 (73043 km) Sezona poznamenána Covid 19. Najeto 2893 km na Verva 100.
Letos jsem seděl více na gauči než na bike. Blbá doba.
Na novou sezonu dostane nové gumy Bridgestone BT016 PRO a podívám se na seřízení karbeců.

14.5.2021 (73043 km) Před sezonni servis.
- Nové gumy, doporučení Bridgestone BT016 PRO
- Nové brzdové desky od Nissin, předek ST zadek NS
- Repase spojky, špatně zabírala
- Nová brzová a spojková kapalina
- Nástřik klínu,
- Nové zrcátka VICMA

2022
Před sezonou jsem si nechal vyčistit a seřídit karbece, vyměnit motorový olej, nový palivový a vzduchový filtr + udělat repas přední vidle (vyčištění a přetěsnění). Předek byl měkký a nejde nastavit, proto mám nově duralové vložky pod pružinami a de to znát. Předek se nepotápí.

S FVR jsem nadmíru spokojen... a žena si už zvykla

2022 (78400km) najeto 2080km. Po dvou sezonách a cca 6000km jsou gumy na výměnu.
Letos mi VFR přestala dobíjet. Problém byl ve spáleném statoru.
Nechal sjem si ho převinout u firmy www.previjeni-regulatory.cz a mtoto zase šlape jak hodinky.

2023
Výměna gum za cestovní Metzeler Roadtec Z6, nový olej MOTUL 5100 4T, olejový filtr HIFLOFILTRO HF303RC, ještě máznout řetěz Motulem C2+, umýt a naleštit MUC-OFF a de se lítat!
[img]https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2023/13/630752_8fc7a53d272d724c5f73cc605948098e.jpg[/img

Mechator
Mechator napsal 09.12.21 v 10:46 10b.

Wauuu ta bílá je nejvíc

Myschan
Myschan napsal 12.05.21 v 14:22 10b.

Tuhle legendu jsem měl taky v hlavě. Ať Ti dělá jen radost

Teekey
Teekey napsal 19.02.21 v 20:36 10b.

krásná mašina ve skvělém stavu přeju hodně šťasných km

bruttopyr
bruttopyr napsal 26.01.21 v 22:12 10b.

Parádní origo stav!
A zvuk V4 navíc s laďákem už nemá chybu!