Jawa 350/640 (1993)

Vlastník loscadlos
Vloženo 18.1.2019
Aktualizováno 18.1.2019

Pravá česká klasika, na které snad začínali úplně všichni.

První dojmy - ...no je to Jawa, jednoduchá, lehká, co k tomu říci, spousta z nás si ji kdysi koupila, protože tu nic jiného nebylo, a když bylo, tak zas na to nebylo. Jezdil jsem s ní spíš jen na ryby, a nemůžu si na ni stěžovat

Motorku bych doporučil pro - Motorka ideální pro ty, kteří si to na motorce chtějí teprve vyzkoušet.

Jawa 350/640 je jednoduchá klasická motorka, která měla přijít na trh už v 80tých letech, v 90letech už byla poněkud zastaralá, ale co. Po zakoupení bezdotykového zapalování to byla motorka, která když dostala do nádrže ten správnej mixík, tak už jen jezdila, jezdila a jezdila. Jde o to, že generálku motoru člověk zvládnul doma na ponku za pár korun, a při troše péče to byl nezmar. Je to motorka na ježdění kolem komína, a na ryby, trochu se v zatáčkách vlní díky slabé zadní vydlici, a jejímu uložení, ale to k ní zkrátka patří. Brzdy jsou už poněkud lepší díky přidané přední kotoučové brzdě. Jinak co dál je to motorka, která jezdí přesně tak jak vypadá, netváří se jako Superbike, a taky tak nejezdí, na nic si nehraje, je to zkrátka naše česká Jawka, která tehdá rozehřála snad všechny kluky.

Čadil
Čadil napsal 21.01.19 v 14:08 10b.

cmiral
cmiral napsal 18.01.19 v 20:20 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.01.19 v 16:29 10b.

Pěkná ! Taky jsem ji měl, novou , koupenou v roce 2004. Souhlasím - bezporuchová, pro postup "výš" - ideální motorka.