Aprilia Tuono 1000R (2006)

Vlastník PavelMT
Vloženo 12.1.2019
Aktualizováno 12.1.2019

Pro mě je to jeden z nejhezčích nakedů, které kdy byly vyrobeny. Věděl jsem, že Tuňáka chci hned, jak byl představen. V dubnu 2018 se mi můj sen splnil. Konečně:)

Triumph Speed Triple: důvod neuveden
KTM 990 SuperDuke: důvod neuveden
Aprilia SL 750 Shiver: důvod neuveden

První dojmy - První jízda u prodejce probíhala ve stylu hlavně to nerozsekej v první zatáčce. Nikdy jsem neměl zkušenost s takhle velkým motorem a ještě k tomu dvouvál. Povedlo se, přežil jsem, zamiloval se a ještě ten samý týden si pro něj jel.

Doplňky na motorce - Aftermarketová spojková a brzdová páčka, nádobky kapalin, větrný štítek. Láďáky.

Dle komentů na motorkářích i dle zkušeností známých jsem dlouho zvažoval, zda do toho jít. Ve výsledku si nemyslím, že je to tak drsný. Samozřejmě nejsem bůhvíjakej střelec, takže se mi zadní kolo při podřazování zavlnilo pouze jednou a díky antihopu bez problémů. Za první sezónu najeto něco málo přes 7 000 km a jízdní pocity jen ty nejlepší. Jízda je zážitek. Jede to jako prase, brzdí to parádně, spotřebu neřeším. Ovladatelnost je parádní, ale je to kus mašiny, což se mi líbí.
Motorka je pohodlná, zadek nebolí ani po 300 km. Nejlíp se cítí na pěkných silnicích, rozbitý okresky nejsou to pravé ořechové. Zkusím letos trochu změkčit podvozek a uvidím, jestli to pomůže. Trochu mě z vibrací po delší jízdě brní nohy, hlavně pravá. A ten zvuk!!
Letos jsem musel řešit převinutí altíku, kde se spálila jedna cívka a špatně fungující spojku. Budu asi muset přetěsnit prasátko a uvidí se, jestli je problém zakopanej tam. Klasický odvzdušnění pomohlo pouze na chvíli. Jednou mi za jízdy odlítl zadní blinkr:D Dost se vybíjí baterka-14 dní v garáži a nenastartuju. Přes zimu nechám přetěsnit čidlo otáček motoru, kde mi trochu prosakuje olej, vyměním nádobku na brzdovku která mi teče, výměna oleje a filtru a pořeším tu spojku.

PavelMT
PavelMT napsal 14.01.19 v 20:39

Díky všem:)

Taliján
Taliján napsal 13.01.19 v 22:16 10b.

Svlecenej superbike, skvelej motor a jeste lepsi zvuk. moc pekna..

biosák
biosák napsal 13.01.19 v 12:31 10b.

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 13.01.19 v 11:10 10b.

Super stroj. Jen at Ti dela jen radost

strakon
strakon napsal 12.01.19 v 20:33 10b.

Parádní a za jasnou desítku