Triumph Tiger 1200 XC (2016)

Vlastník Chorche-Páne
Vloženo 6.1.2019
Aktualizováno 6.1.2019

Tak to konečně přišlo. Motorka,na kterou jsem tak dlouho čekal.

Motorka koupena od FIRMA:Miloslav Kubálek - Motosalon Beneš

První dojmy - První dojmy? Velká Krásná Modrá

Doplňky na motorce -

Tak jsem se konečně rozhoupal dát tuhle skvělou mašinu na svůj profil. Toužil jsem po ní od chvíle,kdy jsem měl 2 sezony Tigera 1050 a věděl jsem,že mě 3válce prostě baví a chtěl bych je ve větší verzi na větších kolech. V době úvahy o přechodu na velké cestovní enduro byla možnost jetého Explolera omezená,naskytla se mi koupě Yamahy Supertenere 1200. S tou jsem absolvoval 2 roky ježdění a vůbec toho nelituju. Poznal jsem přednosti,ale i slabiny velkého cestovního endura a věděl jsem,že prostě na toho vysněnýho Explolera musí dojít. A konečně so objevil. Víceméně jsem nelpěl na verzi XC nebo XR. Jen jsem chtěl model 2016-2017. To,že se objevil XCX a navíc pro mě v modré barvě byla bomba. Jen co se mašina dovezla,začaly opět úpravy k obrazu mému. Na mtotorce byla sada origo kufrů,ktaré se mi nelíbí a tak jsem je nahradil svými Traxy a horním Givi z Tenerky. Protože mám přes 190cm,přidal jsem zvýšení řídítek s možností naklápění od ROX a vyměnil jsem i CNC páčky. Protože tato verze nemá hlídání tlaku pneu a ta se mi osvědčila,došlo i na ní. K originál padákům jsem přidal horní od SW Motech a doplnil je brašnami od Marseluse.Samozřejmě přišla myšlenka i na výfuk,ale ten se povedl až na konci sezóny od ARROW .Doplnil jsem ještě navigaci,vyměnil náplně,zkontroloval ventily a mohlo se vyrazit. První jízda byla v chladném počasí,tak jsem hned vyzkoušel funkci vyhřívaných heftů a sedáku-velmi příjemné. Na motorku jsem si musel trochu zvykat,hlavně po podvozku. V porovnání s Tenerkou je trochu tvrdší,ale při jízdě ve dvou a použití elektronického podvozku je to bomba. O motoru a brzdách nebudu vůbec diskutovat. Letos najeto asi 4000 a zatim úsměv od ucha k uchu. Na příští rok jen přezuju,vyměním oleje a jen vyrazit.

sasos69
sasos69 napsal 02.05.20 v 19:18 10b.

Srsan
Srsan napsal 14.01.19 v 17:19

A co mámě, koupils jí aspoň podprdu Triumph? 10bodou.

mekky32
mekky32 napsal 13.01.19 v 15:17 10b.

Moc hezká motorka i ta barva, ať Ti jezdí

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 13.01.19 v 11:05 10b.

Nadherna, a ta modra k tomu perfektne patri

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 13.01.19 v 08:48 10b.

Modrá je prostě dobrá