Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník jirkouš
Vloženo 2.1.2019
Aktualizováno 4.5.2021

Po dlouhém zvažení jsem vyměnil XL 600r za XL 700 Transalp

Motorka koupena od Zbory-Ejpovice - Bez problému-férový prodejce

Suzuki DL 650 V-Strom: Výfukový svod, olejový filtr pod přední kolo čeká na uražení- hrůza
BMW F 650 GS Dakar: Jednoválec
Honda XRV 750 Africa Twin: Malá nabídka ojetin, vysoké nájezdy, cena? , ale byl to velký favorit

První dojmy - Jízda je pohodlná, výkon na normální styl jízdy dostačující i na dálnici se dá slušně upalovat (kolem 130) a předjetí v poho při 170Km/h-zkouška musela proběhnout, ale žádný požitek dálnice. Polní /lesní cesty úplně v pohodě zvládá.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo Alpa chce.

Doplňky na motorce - zásuvka 12V, vyšší plexi+deflektor, padáky , top kufr, cent,stojan, boční kufry, vyhřívaný rukojeti, ukazatel zařazené rychlosti( už jsem s tím koupil a musím uznat výhodu), zvýšení řidítek, kastlík na nářadí,

Tento stroj jsem si vybral z důvodu možnosti cestování na delší cesty a možnosti projet i polní cesty. Větší pohodlí pro jezdcei spolujezdce, dvouválec, mladší atd. oproti předešlé XL.
Motorka je zakoupena v pěkném stavu s 10300Km, tak snad i déle pěkná zůstane.
Je to takový kompromis velikosti oproti velkému cestovnímu enduru.
Zakoupen cen.stojan od chlápka z Jičína, který se zabývá výrobou a pasuje jak prdel na hrnec-cena směšná
Namontován deflektor plexi ( z Aliexpres za 600, tady v ČR chtějí prodejci hrozný nesmysly)
Negativa: slabá zadní brzda
Tak jak spousta lidí píše, že TA700 není pro vyšší postavy, tak to není úplně pravda-mám 187cm a úplně v pohodě (zvýšení řidítek je výhodou)
Jízda v sedle je pohodlná-jízda 400km jen se zastavkou na občerstvení se dá zvládnout v pohodě.
2019-ujeto 7000Km a celkově spokojen- upraveno turistické plexi-podložení do vzpřímenější polohy, kvůli náporu větru do přilby. prodloužení bočního stojanu , aby motorka tak neležela při postavení na stojan.
Ježděno po silnici i polní cesty a bez jediného problému, pouze by byla větší výška podvozku výhodou (ale není to kroska )
Transalp je zrozený pro dálkové cestovani v pohodlí pro jezdce.
Aktuálně mám najeto 13000km mnou a výměna oleje,pneu,zadni desky,zadni zarovka, jinak nic ,jsem spokojen se spolehlivosti.
Je super, že si člověk udělá vše doma a moto nepotřebuje žádnou servisní diagnostiku.
Při ježdění v nízkých teplotách musím pochválit vyhř. ručky KOSO , výborná věcička.

Renďucha
Renďucha napsal 16.08.19 v 08:58 10b.

krásný svezení přeji

WIMPY
WIMPY napsal 22.05.19 v 14:54 10b.

Jen škoda že TA přišel o ty dvě koncovky výfuku. To byl prostě STY! Jinak moto hezké tak ať šlouží.

Mojemala
Mojemala napsal 06.02.19 v 19:02 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 03.01.19 v 11:32 10b.

Parádní stroj, at' ti dělá radost !

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.01.19 v 01:48 10b.