Ducati Monster 600 (2001)

Vlastník Gabruch
Vloženo 2.1.2019
Aktualizováno 2.1.2019

Keď som videl Monster prvý krát (S4Rs) tak som si povedal že túto motorku si raz kúpim a začal som baby verziou.

První dojmy - Začínal som na Honde XR takže prvých 2 až 3 tisíc km som s ňou bojoval, nevedel som zatáčať a radiť, pretože na Ducati treba trošku razantnejšie kopať prevody. Ale zvykol som si a potom už to bolo dokonalé...

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná aj pre začínajúcich motorkárov, prípadne ženy nižšieho vzrastu.

Doplňky na motorce - Cestovateľskú výbavu na tieto ročníky moc nerobili

Monster sa mi vždy páčil aj keď ma od toho všetci odhovárali kvôli servisu a povesti.
Po 8mich rokoch s tou motorkou môžem povedať len to že to je blbosť. Každý stroj má svoje muchy, nič nie je dokonalé, treba sa jej venovať viac ako japonským motorkám. Občas vyžaduje niečo premazať, prestreknúť konektory olejom pred zimou
a podobne, ale fakt nič čo by ma malo odradiť.
Tá motorka mala jediný problém a to že mi bola malá.
Meriam 190 cm a po dlhšej jazde mi išli nohy odpadnúť. Niekedy som chytal dokonca až kŕče a preto som ju už fakt musel vymeniť.
Motor je slabší ale podvozok a brzdy sú na oveľa vyššej úrovni, takže sa to dá dohnať odvahou ak by sa človek chcel naháňať s silnejšími strojmi.