Kawasaki Z650 (2017)

Vlastník Biza9
Vloženo 2.12.2018
Aktualizováno 4.10.2019

Velice dobře ovladatelná motorka vhodná do města a na středně dlouhé cesty.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Hloubětín (Praha 9))

Yamaha MT-07: důvod neuveden
Honda CB 500F: důvod neuveden

První dojmy - Vybral jsem tento model jako ideální variantu na začátek ježdění po desetileté pauze a rozšíření ŘP - navíc vyhrála i po stránce vzhledové a pořád mě ostře laděné rysy motorky baví. Nejsem velké postavy (172 cm) a právě velikost a váha motorky je naprosto vyhovující a zejména do města na kličkování mezi auty.

Motorku bych doporučil pro - Už to bylo popsáno snad ve všech článcích a fórech a podepíšu se pod to - vhodné pro začínající jezdce nebo po delší pauze. Navíc díky velikosti a váze vhodné pro menší postavy a také pro ženy.

Doplňky na motorce - MIVV Carbon Oval - laděný výfuk včetně katalyzátoru
Kawasaki doplňky - tank pad, knee pads, rolny na zadní kyvnu
Rutan Gatling - padací protektory přední vidlice, rám
GIVI - ochranná mřížka chladiče, plexi štítek

Zedko jsem kupoval jako nový kousek z prodejny tak jsem musel absolvovat prvních 1600 kilometrů zajížděl motor jak radí výrobce. Překvapilo mě jak výrazně brzdí motor
při puštění plynu a člověk tak při běžné jízdě po městě "skoro" nepotřebuje používat brzdy a většinu práce odvede dvouválec. Za letošní rok jsem na ní nalítal skoro 5.000 km a nejvíce zábavy jsem si užil v táhlých zatáčkách mimo frekventované tahy. Vzhledem ke konstrukci motorky mě nebavili delší cesty po rychlostních komunikacích a dálnicích protože při rychlostech nad 130 začnete pomalu ztrácet komfort a požitek z jízdy.

Zásluhou EU a jejich normám je zvuk motorky značně přiškrcen a při jízdě po městě v nižších otáčkách je zvuk dost nudný. Když držím motorku neustále ve slušných otáčkách kolem 6.000 tak je motorka o poznání živější a připravená kdykoliv vypálit a jakmile otevřete plyn tak se objeví už příjemný zvuk výfuku.

Je to moje první "velká" motorka a s ní první odjetá první sezona tak si tu nebudu hrát na odborníka a popisovat odezvu podvozku, tlumičů a brzd. Ježdění na tomto stroji mě strašně baví a snažím se sbírat zkušenosti. Doufám, že tohle nebude má poslední motorka a bude to jen odrazový můstek na další kousky.

Mara8993
Mara8993 napsal 05.12.18 v 06:53 10b.

Krásná, ať slouží

faz
faz napsal 03.12.18 v 19:48

Uzivej si ji

faz
faz napsal 03.12.18 v 19:48 10b.

Uzivej si ji