Honda CMX500 Rebel (2018)

Vlastník zlaopice
Vloženo 20.11.2018
Aktualizováno 20.11.2018

Je to Rebel Stylová a snadno ovladatelná motorka pro začínající motorkáře.

Kawasaki Vulcan S (EN 650): Větší hmotnost a výkon, přecházel jsem z Hondy shadow 125, tak jsem nechtěl tak velký skok. V době když jsem motorku sháněl nebyla na bazaru v rozumných cenách

První dojmy - Snadno ovladatelná, rychlá, stylová, lehká. Řidítka mi přišla trochu tlustší, ale taky to může být tím že mám malou ruku a přepínač blinkrů se mi přepínal trochu ztuha. Překvapila mě širší pneumatika, ale to je spíš opět o zvyku. Jediná věc ze které jsem byl zklamaný je, že displej nezobrazuje zařazený stupeň.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající motorkáře, lidi menšího vzrůstu a motorkářům kterým se líbí modernější a jednoduchý styl motorky.

Doplňky na motorce - Motorku jsem koupil bez doplňků, ale plánuji na jaře nainstalovat boční kufry, padáky a možná i menší plexi.

Jsem začátečník a první sezónu 2018 jsem odjezdil na Honda shadow 125, takže ke konci už jsem začal koukat po něčem silnějším. Jezdím na pohodu, takže styl chopper byl přímo pro mě. Nicméně když jsem koupal po novém stroji, žádný z klasických chopper stylů mě nějak nedokázal zaujmout a navíc při vyšším výkonu rostla úměrně i hmotnost, která je při mých menších rozměrech (170/68) důležitá. Motorky, které mě na první pohled zaujaly byla výše zmiňovaná Kawasaki Vulcan S a již můj Rebel.

Nakonec zvítězil Rebel nejspíše asi proto, že se objevil prodejce s rozumnou nabídkou a je to "slabší motorka" vhodnější pro mojí postupnou motorkářskou evoluci. Navíc si myslím, že pokud budu v budoucnu přesedlávat na silnější stroj, tak to bude právě Vulcan.

Už jsem stihl pouze 3 vyjíždky, takže se člověk nestihl úplně sladit, ale stupačkou už jsem si otřel o asfalt. Rebel se ale ukázal jako ideální volba pro mě. Ovladatelnost výborná, rychlost dostatečná (dá se rozjet celkem v klidu na 160 km/h). Posez je nízko posazený a pohodlný. I když je pro mě zatím nezvyk u stupaček, které jsou pod sedlem (oproti Shadow), takže nohy má člověk více zalomené. Pro lidi s delšíma nohama by to mohlo být celkem nepohodlné. Jinak ale zatím samá pozitiva a sociální jistoty.

Hodí se jak do města, kde se snadno proplétá, tak i na silnice. V terénu jsem jí nezkoušel.

Po najetí většího počtu kilometrů, sepíšu další zkušenosti s touto motorkou.

speroure
speroure napsal 03.01.19 v 00:05 10b.

Krásný Rebel!!

dusan42
dusan42 napsal 06.12.18 v 09:41 10b.

Pěkný psaní, ať se daří, mám od letoška taky a plná spokojenost.
Kolama dolů.

SlimM
SlimM napsal 21.11.18 v 11:47 10b.

Krásný kousek.

Pupi04
Pupi04 napsal 20.11.18 v 16:46 10b.

Blahopřeji k volbě, pohodové kilometry kolama dolu 💯