BMW F 800 R (2009)

Vlastník pano
Vloženo 17.11.2018
Aktualizováno 17.11.2018

Chtěl jsem něco netuctového, dvouvál nebo třívál, kolem 200kg pod 1000cm. prostě motorku pro zábavu, za kterou se ale i semtem někdo otočí, protože není na každém rohu stejná.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I)

Triumph Street Triple: v ceně do 130 tis. nejsou s ABS, které jsem si dal jako podmínku

První dojmy - Potvrdilo se mi to, co jsem čekal: lehkost, ovladatelnost, s Akrapovičem i fajn zvuk. Německá preciznost je vidět asi na všem. Do konce sezóny jsem stihl jen 2.000 km, už aby bylo jaro :-).

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo netouží po litru a čtyřválci. Myslím, že je vhodný i pro holku. Motorka je fakt nezáludná a čitelná. Fajn zvuk a příjemné vibrace. Netuctová. Skvělá jízda jak po městě tak na 4 dny do Alp.

Doplňky na motorce - Koupil jsem limitovanou edici s Akrapovičem, vyměněnými pružinami v předních vidlích, s orig. kufry, stavitelnými páčkami, vyhřívanými rukojetmi, ... Super, bez investi

Postupně jsem se k této motorce dostal přes malého choppera, velkého choppera a nakonec úžasnou motorku yamaha MT-01. Tak nějak jsem si chtěl jízdu víc a víc sportovněni užívat a tak jsem se rozhodl ke změně.
Po zvukové stránce jsou bohužel laďáky z MT-01 nedostižné a vzhled také. To byla prostě bomba. Ale s MTčkem jsem se dostával v zatáčkách na hranu a potřeboval jsem něco lehčího. No a když se k tomu přidali dva pády kvůli nezvládnutému krizovému brždění a smyku předního kola, bylo rozhodnuto.
během chvilky jsem věděl, že nový naháč bude buď dvouvál BMW nebo třívál Triumph. Street triple ale bohužel v ceně kolem 130tis. ještě není s ABS. tak volba padla na BMW F800R.
První dojmy jsou super. jsem spíše zastánce nízkootáčkových motorek, tam mi tenhle dvouvál sedne. krásně reaguje na plyn, lehce jde do začátek, brzdy super čitelné (proti MT0-01 paráda). Spotřeba mezi 4,3 - 5l.