BMW R 1150 R (2006)

Vlastník Jeremmy
Vloženo 7.10.2018
Aktualizováno 7.10.2018

Když jsem se někde dočetl, že to je mašina pro "flegmatiky 40+", měl jsem jasno.

První dojmy - Tohle "Erko" je až překvapivě dobře ovladatelné, čitelná nezákeřná motorka. Chvíli jsem se učil zacházet s plynem, docela silně brzdí motorem. Posez v pohodě, sedlo široké, pohodlné. Čistý design, ani přehnaná usedlost, ani sci-fi.

Motorku bych doporučil pro - Jak jsem napsal v úvodu- pro zralé pány, co odložili dětské sedačky a vrací se po letech k motorce, už nechtějí závodit, ale užívat si

Doplňky na motorce - Motorka je v originálním stavu, má vyhřívané rukojeti, originál boční kufry

Proč jsem si vybral právě tenhle stroj? Tahle motorka je prostě "jiná". Za prvé- boxer. Ty dva mohutné válce, vystrčené do stran, jako kdyby se jinak nevešly, vypadá to impozantně ze všech stran. Za druhé- kardan. Dlouho jsem poslouchal debaty, jaký řetěz, jak často a čím mazat, jak moc napínat, až jsem si řekl, že to chci jinak a šel jsem do kardanu. Za třetí- dva chladiče přímo před koleny, nevím, jestli to byl záměr konstruktérů nebo to tak prostě vyšlo, ale teď na podzim jsem to teplo na kolena docela uvítal. Za čtvrté- sedlo. Nejsem borec, co na motorce každou sezónu objede zeměkouli a má na pozadí mozoly a tak jsem dost ocenil široké, příjemně tvarované sedlo. Zatím jsem nejvíc jel asi 400km za den v kuse- a v pohodě. To platí i pro sedlo spolujezdce. Za páté- když jinak, tak proč ne i ovládání. Bavorácké blinkry vypadají jako taková nepochopitelná srandička, ale člověk si párkrát zatroubí a najednou je to dvojruční blikání úplně přirozené.
Co se týká jízdních vlastností, je to prostě cesťák. Rozhodně to není stroj pro někoho, kdo potřebuje být o půl vteřiny rychlejší než ostatní. Je to motorka na pohodu. Je doma na zatáčkaté okresce, snese i rozbitou, je docela obratná při slalomu mezi dírami.
No, mám jí chvíli, tak až vyzkouším něco dalšího, podělím se.

Mark09
Mark09 napsal 14.10.18 v 21:35 10b.

Forstwirt
Forstwirt napsal 10.10.18 v 01:21 10b.

Ahoj,dobrá volba :),takú istú mám v garáži,okrem mierneho vibrovania,som celkom spokojný.
Prajem veľa kilometrov bez poruchy a nehody.Koľko má kilometrov?

Taliján
Taliján napsal 08.10.18 v 22:58 10b.

pekna recenze. motorka super a nevidis ji na kazdym rohu..

Milan1963
Milan1963 napsal 08.10.18 v 08:12 10b.

Recenze . Taky jsem o ní už uvažoval ke své Jawě, jen ta šířka kvůli válcům - nevešla by se mi pod střechu...přeju spoustu radosti za řídítky.