Honda NC 750X (2014)

Vlastník jam66
Vloženo 23.9.2018
Aktualizováno 28.9.2018

Příjemná motorka na klidné cestování.

První dojmy - Překvapivě ovladatelná vzhledem ke hmotnosti. Těžiště posazené velmi nízko při jízdě pocitově ubírá hodně z hmotnosti. Při manipulaci na místě jsou ovšem kila navíc znát. Úžasná a užitečná věc, na kterou si člověk velmi rychle zvykne, je falešná nádrž s úložným prostorem.

Motorku bych doporučil pro - Pro klidné jezdce, kteří si nepotřebují nic dokazovat.. Pro pohodové cestování, klidně i ve dvou s naloženými kufry.

Doplňky na motorce - Sada kufrů Honda, hlavní stojan, padací rámy RD Moto, plexi Puig, deflektor na plexi, kryt chladiče a blastery z Aliexpresu.

Moje prvotní obavy z větší hmotnosti se nenaplnily. Nízko položené těžiště umožní pohodovou jízdu pocitově jakoby s mnohem menší hmotností.

DCT automat řadí svižně, bez znatelných prodlev. Režim D má tendenci řadit zbytečně brzo, ale dá se samozřejmě kdykoli přemluvit k podřazení tlačítkem na řidítkách. Pokud chci jet svižněji, volím režim S, který už skutečně je sportovnější, ale rozhodně pořád to není na to, aby si jezdec užíval nějak příliš adrenalin a jel nějakou hranu. Nicméně jízda může být svižná a docela i zábavná. Samozřejmě jde o to, co si pod "zábavnou jízdou" kdo představí ;)
Automatika při prudším přidání plynu pochopí potřebu zrychlovat a ochotně podřadí i dva kvalty dolů a na tu chvilku se vlastně i v režimu D chová jako ten sportovnější režim.

Výkon dostačuje. Ale samozřejmě jak jsem psal - v rámci cílovky, na kterou ta motorka míří. Pro nevybouřenýho střelce to fakt asi nebude.

Původní plexi bylo malinké, vyměněno za vyšší Puig, ale i tak turbulence mi šly přímo na hlavu. Vyřešeno malým přídavným deflektorem z Ali.

Podvozek docela rozumně nastavený zvládá i nerovnosti na českých okreskách, ale větší zátěž ve formě brutálnějších děr jsem mu ještě nenaložil. Do "terénu" jsem se pustil jen na poměrně slušnou polňačku, kdy jsem objížděl rozkopaný most na Vysočině, a myslím, že to bylo tak akorát, co ještě NCéčku bude vyhovovat. Težší terén bych nezkoušel i s ohledem na tovární obutí.

Kufr vpředu místo nádrže je úžasná věc. Doklady, pití, foťák... krásně před sebou, hned po ruce. Akorát jediná nevýhoda tu je - při odemčení se musí přendat klíčky ze zapalování. To mohlo být vyřešeno lépe.

Spotřeba se samozřejmě mění podle způsobu jízdy, ale i při jízdě ve dvou po dálnici (kdy to zas nehrotím a jedu víceméně dle předpisů) se v pohodě motám do 4 l/100km.

jam66
jam66 napsal 09.10.18 v 23:11

to VaDi: Ale vůbec nenadávám na kohokoli, ať už jezdí na čemkoli a je mi fuk, co si kdo koupí, nezávidím a nesere me to. To v tom textu hledáš (nebo si dosazuješ) něco, co tam fakt není. Kde jsem tam na někoho nadával? Jediný, kdo nadává ,jsi ty. ;)

VaDi
VaDi napsal 07.10.18 v 10:12

jam66 NC je v kazdem případě super motorka, sám jsem o ni uvažoval jen mi připada fakt ubohe jak pořad někdo nadava na ty, co jezdi na silňejsích strojich... když ma někdo SUV, musi si něco dokazovat, když ma někdo silnějši motorku, musi si něco dokozovat, kdyz ma někdo černe bmw taky si musi něco dokazovat... a tyhlety žvasty většinou píšou lide, ktere sere, že nemaji na to, aby si to koupili taky...
Až mě jednou předjedeš na kawě h2r, nepomyslím si, že si musiš něco dokazovat ale že máš prostě paradni motorku

jam66
jam66 napsal 03.10.18 v 18:39

to VaDi: Znám několik lidí, kteří si motorkou léčí nějakej mindrák a chtěj si něco dokazovat. A NCéčko jim v tom fakt nepomůže. Tihle si koupí motorku z úplně jný kategorie. Na druhou stranu NCéčko nabídne jiný kvality - a pro ty si spousta lidí právě tuhle motorku najde.. A jestli ptro tebe vypadám jako idiot? Je mi to fuk ;)

VaDi
VaDi napsal 30.09.18 v 12:54 1b.

Pro klidné jezdce, kteří si nepotřebují nic dokazovat..
Hezka motorka ale tuhle frazi radeji smaž, vypadaš pak jinak jako uplny idiot
Nekdo rad cestuje, nekro rad zrychluje, nekdo ma radost z nizke spotreby a jiny si zase koupi dodavku, je to o preferencich, ne o tom, co si kdo musi dokazovat

crxjet
crxjet napsal 26.09.18 v 13:32 10b.