Jawa 350/640 (2004)

Vlastník Lemon
Vloženo 12.8.2018
Aktualizováno 12.8.2018

Jawa 350, typ 640 Californian. Málo vídaná motorka - Yetti mezi Jawami. Pro nezasvěcené neexistující motorka. Mám ji :)

První dojmy - Klasická dvoutakt, krásný zvuk motoru, VAPE zaručující spolehlivost. Jinak Jawa 640 trošku jinak.

Při pátrání po zcela jiném stroji za hranicemi naší zemičky se mi naskytla příležitost ke koupi. Neváhal jsem - Jawy mám rád a Californiana jsem vždycky chtěl, i když toho původního - kdo taky ne :) Bylo na ní pár neoriginálních dílů - sedlo, blinkry, vykuchané tlumiče výfuků. K mému štěstí byl však majitel lucidní a všechny originální věci k motorce si ponechal. Já je tak mohl koupit spolu s ní. Uvedení motorky do původního stavu mi pak moc času nezabralo. Autenticitu s novodobou kalifornií jsem si ověřil u pana dr. Krafta z Jawy, který mi ochotně podal o stroji informace. Koho by historie tohoto kousku zajímala, doporučuji články na: https://www.jawates...y/navratlegendy.html
Po doručení motocyklu do ČR jsem se nemusel moc snažit, abych stroj oživil. Bohužel jsem musel čekat ještě týden na doručení klíčů, které mi omylem zapomněli zaslat spolu s motorkou. Každý den jsem byl v garáži čučet na motorku a přemýšlel, jestli nemám rozdělat přístrojovku a moto nenastartovat. Zvládl jsem to a vydržel. Ale
byl to vážně dlouhý týden :) I když dlouho nejela (má najeto 800 km), po nalití nového benzinu a výměně baterie jsem ji nastartoval na třetí prošlápnutí. Paráda. Ten zvuk nic nenahradí. Jízda na ní je pro mě zážitek. Musel jsem se hlídat, abych se na cestě nesmál jako blázen. Takové nadšení jsem dlouho nezažil. Jízdní vlastnosti asi nebudou jiné, než u běžné 640-tky. Nemohu posoudit, nikdy jsem na ní nejel. Ale o pohodlí, komfort a výkon u téhle motorky opravdu nejde.Kdo má rád Jawy, chápe.

pavlovo
pavlovo napsal 09.10.18 v 10:37

Ahoj,
taky jsem ji dnes koupil. Originalní import z Francie. Zajímalo by mě, kolik jich v Česku je.

Bastypat
Bastypat napsal 30.08.18 v 12:56 10b.

To je opravdu paráda. Vzácný kousek .Gratuluji.

AlešT.
AlešT. napsal 25.08.18 v 21:03

V provozu jsem továrního Califa nikdy neviděl, opravdu vzácný kousek.

justyn
justyn napsal 19.08.18 v 16:36 10b.

Moc hezká

dekel
dekel napsal 16.08.18 v 14:55 10b.