Moto Morini Corsaro 1200 (2008)

Vlastník Avess
Vloženo 18.7.2018
Aktualizováno 27.4.2020

A je to tu. Konečně holka jen pro zábavu, zvolena pouze na základě pocitů.

První dojmy - V nižších otáčkách a pomalejších rychlostech kupodivu plynulejší než Multistrada 1200, to jsem po shlédnutí pár recenzí opravdu nečekal. Zatím nejzajímavější a mě nejvíce uchu lahodící projev dvouválce, který jsem řídil. A jak to jede? Opravdu dost :)

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce syrovou, poctivou, zběsilou, neokoukanou italskou motorku s nezaměnitelným designem.

Doplňky na motorce - Naštěstí v originálním stavu, bez úprav. Bylo by zvěrstvo snažit se tento italský design "vylepšit".

Multistrada 1200 šla do světa, neboť jsem na ní byl nebezpečně rychlej, i když jsem zrovna nechtěl. Také mě štvala ucukaností v pomalých rychlostech, při pokusu jet kochacím tempem. Uverzálnost u ní je opravdu obdivuhodná, ale pro mé potřeby stále nedostatečná. Její cena dovolila koupit dvě zcela rozdílné motorky, které mi jako celek dělají daleko větší radost. Ale zpět k Corsaru. Nejprve jsem ani netušil, že nějaké Moto Morini existuje. Po schlédnutí recenze na Corsaro 1200 mi utkvěla jako zajímavá zběsilost, stále nepasující do mé snahy najít motorku na dobrou na všechno. I po rozhodnutí pořídit dvě motorky celkově dobré na všechno jsem nezačal Moto Morini vážně zvažovat, zdálo se mi to prostě až moc. Objevil se však nádherný kousek v dokonalém barevném provedení, který stál alespoň za výlet. Stačilo nasednout, rozjet se a ujet pár km a bylo rozhodnuto. Má pro mě neuvěřitelné charisma a strašně mě to baví krotit. A jak jsem již znínil, nechá se zkrotit až na příjemnou plynulou kochačku krajinou. Pravda, chce to chirurgický cit v pravém zápěstí, ale jde to a plně tuto snahu kompenzuje nádhernou neustálou připraveností vystřelit v jakýchkoliv otáčkách kupředu a s předním kolem letícím vzhůru. Corsaro dostalo do vínku špičkový tuhý podvozek, odpovídající brzdy a je nádherně i kvalitně propracované. Zkušeností mám zatím málo a budou přibývat asi jen pomalu, je to prostě bike na pár projížděk v dokonalém počasí. A ten pocit, mít ho v perfektním stavu připravený v garáži, ten je nenahraditelný.

jardakovarik
jardakovarik napsal 01.11.20 v 13:54

Taky mi uchvátila a proto jí mám taky doma dávám jasně 10 B

Tuji
Tuji napsal 01.11.19 v 15:51 10b.

Moc pěkný stroj o kterém taky uvažuju. Jen by mě zajímalo, proč jsi se rozhodl jej prodat?

Gemil
Gemil napsal 16.06.19 v 21:55 10b.

Super

Jirka-GSX
Jirka-GSX napsal 24.05.19 v 09:30 10b.

Úžasná motorka...

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 02.08.18 v 19:25 10b.

Moc fajnová Italka. Taky jsem si na ni brousil zuby.