Moto Morini Corsaro 1200 (2009)

Vlastník Rosťa_XJR
Vloženo 25.7.2012
Aktualizováno 14.5.2014

Moto Morini Corsaro 1200 - překrásná italka , plná emocí

První dojmy - Bezchybné zpracování, spolehlivá, brutální, ale při tom hladce lineární zátah motoru s přesnou reakcí na "ruku" , šipčkové a přesně dávkovatelné brzdy -tedy hlavně předek - zadek jako by nebyl..

Motorku bych doporučil pro - pro každýho, kdo nechce motorku na kochání a má trochu financí navíc...

Doplňky na motorce - Pár drobností od Rizzomy, origo tankpad, tankbag a jinak nic.

Tak jsem púvodně plánoval Benelku, ale padla mě, a to nejen do oka, tahle "divoška".
Je bezchybně zpracovaná se super podvozkem a vůbec nejlepší je na ní chrakter dvouválu. Říká se, že je jedno jestli je zážitek pozitivní, nebo negativní, ale hlavně když je intenzivní ... Corsaro obojího mabízí vrchovatě. Dojíždím ke garáži a nechce se mě vypínat motor. Nejraděj bych si vždycky dal ještě nějaký ten kilásek navrch a přesně tohle jsem od motorky vždycky chtěl.
I zde na motorkářích jsem se dočetl, že je to bestie, se kterou se pomalu nedá jezdit ... není to pravda. Nabízí při svých 140 kobylách pořádný přebytek výkonu i krouťáku.Stačí jen malounko citu na plynu, zvládání emocí a je to v poho. Jediné co dělá problém je neklid motoru v nižších otáčkách, který neustále podvědomě vybízí k podřazování, nebo prostě jen ke zrychlování ( první vyjížďku mě to stálo dva body )
V předu 50mm Marzochi a Sachs vzadu společně vytvářejí ideální podvozkový komplet, který při tvrdším naladění umožní téměř "kolejový" průjezd zatáček. Pirelli Diablo Rosso jsou na morince taky bezchybné, takže celá konfigurace vybízí k hodně zábavné jízdě, kterou dokresluje brutální zvuk otevřených laufů Termignoni. Čtyřpístková Bremba vpředu asi představovat nemusím, jsou bez chyby..
Blbé je , že i olejový filtr jen z originálu Jo , daň za zvýšenou míru exkluzivity.
Mám jí chvíli, takže závady žádně - o zkušenosti tohoto typu se tedy zatím nepodělím a snad ani v budoucnu jich nebude mnoho.
zatím čisté nadšení !

icek123
icek123 napsal 21.06.18 v 12:05

Ahoj Hezká..jak stále šlape?

icek123
icek123 napsal 11.06.18 v 22:19 10b.

Shiver
Shiver napsal 19.06.13 v 22:27

Na fotkách je krásná, ale na živo je mnohem krásnější. Černý ráfky jí moc slušej a ty polepy italia jsou fantastico Á propos, chtělo by to aktualizovat fotky

johniekiller
johniekiller napsal 24.10.12 v 07:34

Jo a až mi jednou narostou koule, něco podobného musím taky sehnat...

johniekiller
johniekiller napsal 24.10.12 v 07:32 10b.

Konečně jsem jí o víkendu viděl na živo a je ještě hezčí než na fotkách. A k tomu zvuk jak poleno, nádhera. Ať slouží jak má a mnoho šťastných km spolu...