BMW R 1200 GS (2009)

Vlastník born2bwild
Vloženo 14.7.2018
Aktualizováno 18.3.2019

Z mého pohledu dokonalý stroj ve všech směrech, který předčil mé očekávání. Dokonce i mé dcerky říkají, že nový Bořek je nejkrásnější. ?

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

KTM 1050 Adventure: Hlas srdce a výsledek SWOT analýzy ?

První dojmy - Když mi prodejce nastartoval motorku k prvnímu svezení, rozbušilo se mi srdce. Po zkušenosti s F650 GS (800 ccm) jsem k ní přistupoval s velkým respektem. Po ujetí několika kilometrů mi bylo jasné, že se brzy skamarádíme. Respekt zůstal a mám ho dodnes, na druhou stranu jsem si uvědomil, že ten prvotní byl možná přehnaný.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty kterým se tento typ motorky líbí a troufnou si na ni. Pravděpodobně nebude sedět motorkářům menšího vzrůstu, přece jen je to poměrně vysoký stroj.

Doplňky na motorce - Spodní padák a zvýšení říditek SW Motech. USB zástrčka. Koncovka Akrapovič - dárek k vánocům .

Pro zvýšení pohodlí mého pozadí v letních dnech jsem pořídil prodyšné sedlo Touratech. Už se těším až jej vyzkouším.

Má první jízda byla od prodejce domů, což je cca 180 km. Nebudu přehánět, když řeknu, že po několika hodinách jsem měl pocit, jako bych snad nikdy ani jinou motorku neměl.
Udivila mě ovladatelnost a hlavně chováni v zatáčkách. Rád jezdím utažené zatáčky a byl jsem zvědavý, jak se bude chovat o poznání větší stoj. V porovnání s předchozími zkušenosti rozhodně posun vpřed. Přesné vedení, předvídatelné chovaní a celkově větší pocit jistoty.
Motor má skvělý krouťák. To jsem ocenil v Rumunsku, kdy jsme museli jet občas po šotolině. Zařadil jsem dvoujku, postavil se a už to frčelo. Osobně se mi líbí, že nemusím neustále přeřazovat a mohu efektivně brzdit motorem. Mohu si jen tak poprdávat a kochat se nebo roztočit kola lokomotivy a pak se dějí věci. Průběh výkonu je lineární s dostatečným výkonem pro dálniční přesuny a v případě připojení pluhu i orání.?
Pohodlí asi nemusím zmiňovat. Je to přece jen motorka uřcená pro cestování. Pouze jsem si zvýšil řídítka pro lepši pozici jízdy ve stoje a vzpřímenější posez.
K dnešnímu dni mám najeto něco málo přes 10000 km a jsem rád, že jsem se pro tento univerzální stroj rozhodl.
K názorům o strojích bez charakteru, duše atd. se nebudu vůbec vyjadřovat. Nikdy jsem moc nedal na názory ostatních a šel vlastni cestou. Toto je má GS cesta.

Petr_TA
Petr_TA napsal 09.03.19 v 19:53 10b.

Dobrá volba
Taky jsem chtěl GS vyzkoušet co na tom všichni mají ...
Na zadel jsem si z GéeSa nesedl a poměrně dlouho si zvykal ale teď nemůžu říct špatnýho slova
Užívám Advíka a neřeším ostatní

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 09.03.19 v 12:13 5b.

Každý pes chválí svůj ocas.

Martineleven
Martineleven napsal 21.07.18 v 19:29 10b.

super masina,mam ji taky a uz neprodam

Zelinář
Zelinář napsal 14.07.18 v 22:42 10b.

Vid, ja to jejich vychvalovanyho boxera prubnul taky a ejhle, nikdy jsem nic lepsiho nemel...a ze jich bylo

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.18 v 17:25 10b.