Honda XRV 750 Africa Twin (1991)

Vlastník mega.paran
Vloženo 20.6.2018
Aktualizováno 15.4.2019

O Africe se toho už řeklo víc než dost

Yamaha XTZ 750 SuperTenere: Africa je trochu větší “kult”

První dojmy - Těžkopádná. Na místě špatná manévrovatelnost, ale za jízdy se všechno ztrácí a nechá se moc ochotně vodit. Výkon motoru mě trochu zklamal, ale zase vzhledem k povaze motorky, podvozku a bájné výdrži motoru jí to asi odpustím

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně ne pro kohokoli menšího 180cm. Mám 1,85m a dosáhnu tak akorát

Doplňky na motorce - Zatím jen držák telefonu, zásuvka a brašny. V průběhu času ji trošku naboostruju. Dostala

Asi stárnu, tak jsem se rozhodl dotáhnout do chalupy tuhle bábu. Mám rád starý stroje s duší. Má pohodlnej podvozek, dá se na ní tahem jet pár hodin aniž bych začal brečet na kyčle, ruce nebo záda. Spíš jsem pokukoval po XTZ 750, ale africa je populárnější, a tahle se objevila pár kroků od baráku a navíc za hodně pěkný peníze. Šel jsem do ní skoro naslepo, bo jsem neměl tucha, jestli mě bude bavit. Po prvním tisíci kilometrů mě zatím ba. Vizáží je zatím spíš trošku obludka, ale v zimě jí dám novej kabát. Sezónu ji trošku ojedu jak je. 23.7.2018: zatím hotovej základní servis (olej, filtry, svíčky a pár blbostí), obul jsem na ní nový gumy, dodělal zásuvku, držák tatranky a naladil pochroumaný lešení z předchozích karambolů. Ještě se možná letos vrhnu na karburátory, bo se mi zdá, že by přece jen mohla jet o trošku líp a možná laďák, bo má výfuk celkem dost sedřenej a už v něm někdo byl na návštěvě flexou. Jinak máme za sebou prvních pár tisíc km a myslím si, že s Afrikou jsem konečně vykročil správným směrem... 27.3.2019: počasí už dovoluje jezdit, ale stav ne. V zimě jsem započal dělat lak, ale z nedostatku času to pořád nemám hotový a teď to lovím na poslední chvíli. Dlouho jsem nemohl vymyslet barevné schéma. Nakonec jsem se rozhodl pro kombinaci barev červená + bílá s černými nápisy. Originálu jsem se striktně držet nechtěl, tak jsem vymyslel haldu polepů ala Dakar. Do toho jsem se pustil do karburace (karbecy jsem rozebral na prvočinitele, prohnal ultrazvukem a objednal nové membrány) sám jsem zvědavej kdy se mi podaří letos vyjet... Tak se to nějak vyřešilo samo. Chudák lehla popelem. Snad ji nový majitel vrátí život

Riddick
Riddick napsal 25.06.18 v 17:42 10b.

Legendární bába

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.06.18 v 00:06 10b.

biosák
biosák napsal 20.06.18 v 17:46 10b.

Parádní klasika