Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník MiKXX
Vloženo 10.6.2018
Aktualizováno 13.8.2018

Klasické Cenduro..

(velké, těžké, spolehlivé, pohodlné)

Honda XL 1000V Varadero: Robustnější konstrukce a lehce terénnější ambice XT1200Z.

První dojmy - Proboha, vždyť to vůbec nejede.. :-D :-D :-D (na zkušební jízdu jsem přesedl přímo z Blackbirda ;-) ) Jinak pohodová motorka, co ihned padne do ruky.

Proč XT?
Protože Blackbird až příliš ohrožuje můj řidičák, takže snaha zvolnit a občas i zmizet ze silnice.

Zkušenosti?
Krásně ovladatelná motorka. Na silnici i v lehčím terénu.
Recenze odborníků víceméně souhlasí = bytelná konstrukce, spolehlivost, pohodlí, línější motor, slabší brzdy - vše relativní - záleží na úhlu pohledu a s čím člověk porovnává.

Osobně musím vyřešit dva celkem zásadní problémy:
a) originál plexi je strašné v jakékoli poloze, při mé výšce 190cm velké turbulence a při dlouhé jízdě ve vyšších rychlostech by si člověk radši ustřelil hlavu..
b) originální sedlo má perfektní protiskluzovou úpravu, je pohodlné, ale opět - na delší jízdu zbytečně měkké, což vadí mně i manželce, coby spolujezdci.

Další postřehy doplním. Možná. ...a doplňuji..

8/2018
První problém vyřešen - zakoupeno nové o 13cm vyšší plexi od GIVI za 2.500,- Kč a paráda. Oproti originál plexi skvělá ochrana před větrem a ani náznak turbulencí. Dokonce můžu jezdit s otevřeným hledím přilby a ani vánek. Paráda.

Druhý problém - pocitově měkčí sedlo jsme začali ignorovat a zvykáme si. Velké pochvaly si zaslouží protiskluzová úprava sedla otestovaná při krizovém brzdění, když nám z kukuřice vyběhla srnka. :-p

MiKXX
MiKXX napsal 14.09.18 v 20:53

Díky. Zatím spokojenost.

3nečák
3nečák napsal 14.09.18 v 10:43 10b.

preji hodne spokojenosti

rafanvm
rafanvm napsal 26.06.18 v 18:00 10b.

Ahoj, pro zklidnění dobrá volba. Tak ať dobře slouží jako Black

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.06.18 v 08:30 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 10.06.18 v 12:05 10b.

Podařený stroj.