Honda CRF 250L (2018)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 13.4.2018
Aktualizováno 24.8.2019

Vloženo: 29.07.2018, Uskutečněno: 29.07.2018, Stav tachometru: 1326 km, Zhlédnuto: 14x

Bunkr Drnov.
Náhodou jsem našel odkaz na Facbooku. Natolik mě to zaujalo, že jsem provedl rezervaci prohlídky a dnes po obědě vyrazil.
Muzeum protivzdušné obrany se nachází v podzemním objektu, který mezi lety 1985 a 2003 sloužil armádě jako Společné velitelské stanoviště 71. protiletadlové raketové brigády, 56. radiotechnického praporu a naváděcího stanoviště NS-5.

Objekt byl postaven v letech 1981 až 1984. Dne 1. května 1985 začíná armáda objekt aktivně používat. Až do konce provozu v roce 2003 se odsud nepřetržitě zajišťovala bezpečnost vzdušného prostoru nejen nad Prahou, ale nad celou západní částí republiky. Provoz objektu byl ukončen po vstupu republiky do NATO. Po roce 2003 následuje odtajnění a převod objektu spolku okolních obcí. V roce 2009 začíná občanské sdružení Bunkr Drnov s přípravami pro zpřístupnění objektu veřejnosti, v roce 2014 se Muzeum protivzdušné obrany Bunkr Drnov otevírá veřejnosti.

Celý několikapatrový objekt je vybaven původním technickým zařízením, které je zcela unikátní a velmi dobře zachovalé. V části objektu, která prošla rekonstrukcí, je umístěna expozice raketové techniky. V současné době si zde návštěvníci mohou zblízka prohlédnout sovětské rakety systémů S-75 Volchov a Dvina, S-125 Něva, S-200 Vega a 2K12 Kub. V expozici se nachází i "pradědeček" protivzdušných obranných prostředků - dvojkanón PLDvK vz. 53. Mimo toho jsou také vystaveny drobnější exponáty včetně protiletadlových raket OSA a STRELA.

Stálo to za to, už jen z toho důvodu, že jsem utekl před tím peklem venku do chodeb s průměrnou teplotou 11 stupňů. Supr. Navíc výklad bývalého vyššího velitele vzdušné obrany, který odtud šel do výslužby stál za to. Vůbec jsem netušil, jak promyšlený systém to byl. Dnes - no radši nemluvit.

KrtekBazi (2) napsal 29.07.2018 v 18:54

No to muselo být fakt super,moc pěkné

• Pokec s Milanem

Začátkem týdne volal Milan, že se přijede podívat a ukázat svojí novou Ducatku. Prý i půjčí. Půjčil. Motorka příjemná, rozumný posed, výkonu dostatek, zvuk zastřený, ale co bychom od Euro 4 chtěli, že ? A bude hůř.

Vloženo: 07.08.2019
    Uskutečněno: 06.08.2019
  • Nedělní brouzdání

Neděle ráno, jdu pro motorku a přemýšlím o projetí trasy, kterou jsem nedávno objevil na kole. Zajímavé pasáže sjezdů a i pěkných výjezdů. Místy husté lesní porosty, ale moc legální to není, i když chybí značky zákazu vj

Vloženo: 05.08.2019
    Uskutečněno: 04.08.2019
  • Testování BMW

Jirka v BMW Invelt na dnešek zamluvil k testování dva krasavce, novoučké BMW r 1250 GS a BMW S 1000 RX. Záměrně tyto stroje, neb zvažuje do budoucna náhradu za svoji Suzuki. Test měl začít v 12:00. Já jsem k prodejci dor

Typ: Reportáž
    Vloženo: 31.07.2019