KTM EXC 125 (2001)

Vlastník Zdenko29
Vloženo 19.3.2018
Aktualizováno 19.3.2018

Môj prvý poriadny 2T. Kúpená 31.5.2015

První dojmy - Ktmku som si kúpil po predošlej suzuki dr 250 ktorá sa váhovo nedá ani porovnať. Káťa je oproti nej bicykel. Išiel som pre ňu cez celé Slovensko,ale vyplatilo sa to keďže bola za smiešny peniaz a ešte k tomu s TP a ŠPZ. Po prechode zo 4T bol ten záťah po otvorení prívery neskutočný.

Motorku bych doporučil pro - Pre pokročilejšieho začiatočníka ktorý má nejaké základy...

Doplňky na motorce - Blastre,maska s predným blatníkom z novšieho modelu,spoke skins,chránič výfukového kolena

Motorka bola dobrá na naučenie techniky jazdy.V spodných otáčkach to nebola žiadna sláva ale keď ste jej osolili tak išla ako píla.

Po dovezení domov vyzerala takto. Ako prvej sa bolo treba zbaviť tej otrasnej masky :D Na rad prišla aj výmena ložísk kolies,pneumatík,gripov a bežného spotrebného materilálu...
V zime sa rozobrala do poslednej skrutky keďže kostra bola už dosť obitá.

Tá dostala nový lak taktiež kryt spojky a zapalovania. Vymenila sa: piestna sada,vzduchový filter,guferá a olej predných tlmičov,všetky tesnenia,ložiská a guferá motora,reťazový kit,zadný brzdový kotúč+predné a zadné obloženie.

Výsledok:

Počas sezóny dostala cez držku a pri 47.8 mth sa mi ju podarilo koncom leta zadrieť. Bez motorky som bol štyri mesiace. Po dvoch mesiacoch zháňania dobrého valca ma to už prestalo baviť a tak som ten môj poslal do Španielska na nový nikasil. Do motorky išiel znova nový piest,ojnica,ložiská a guferá motora.

Motorka bola predaná(s preventívne vymenením piestom) 24 januára 2018 kvôli prechodu na exc 200. Výkon po necelých troch rokoch už bol pre mňa nedostačujúci a tak som ju posunul ďalej.