Honda NC 700S (2013)

Vlastník Lukasl13
Vloženo 14.3.2018
Aktualizováno 14.3.2018

"New Concept" od Hondy je praktická motorka s malou spotřebou ideální pro denní ježdění do školy nebo do zaměstnání.

Honda CB 500F: Neměla kufr v nádrži..

První dojmy - Skvělý zátah motoru v nízkých otáčkách, při sportovnější jízdě je potřeba hodně řadit. Výborná ovladatelnost díky nízkému těžišti zejména v nižších rychlostech. Odkládací prostor překvapil svým objemem a praktičností.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce a lidi na každodenní ježdění, kteří nechtějí skútr.

Doplňky na motorce - Širší řídítka, padací rámy GIVI, stavitelné páčky, koncovka výfuku LeoVince Carbon, pancéřové hadice

Stroj jsem vybral zejména kvůli tomu, že jsem chtěl každodenní dopravní prostředek na ježdění po městě a kratší výlety po okolí. Zalíbil se mi hlavně koncept úložného prostoru integrovaného v místě kde mají ostatní motorky nádrž. Zejména při ježdění po městě jsem tento prostor používal neustále.

Motor je u tohoto typu motorek trochu nestandartní, omezovač otáček je v 6 500 ot./min a táhne od nízkých otáček. Spotřeba se ze začátku pohybovala kolem 4 l/100km, při delších výletech se skupinou silnějších motorek okolo 5,5 l/100 km.

Obrovskou předností motorky je její ovladatelnost, ta se dá v nízkých rychlostech srovnávat se skútrem nebo snad s mopedem. Ta mě na motorce hodně bavila a zejména při proplétání se hustým provozem ve městě nebo i při jízdě na okruhu v Písku a v Alpských passech.

Brzdy pro běžný provoz stačí, nicméně při ostřejší jízdě (např. okruh) vadnou. Přední kolo má přeci jen jeden kotouč.

Motorka mě toho spoustu naučila a jako každodenní dopravní prostředek fungovala výborně. Nicméně výkon 35 kW začne být dříve nebo později málo a ani úložný prostor to nezachrání.

T_G
T_G napsal 10.11.19 v 22:26 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.03.18 v 22:14 10b.

Geodet
Geodet napsal 14.03.18 v 12:06 10b.

Dobrá volba do začátku...