renocar_unor

ČZ 175/501 (1960)

Vlastník O.N.E.
Vloženo 29.1.2018
Aktualizováno 6.10.2018

Torzo skutra koupeno od známého za celkem dost peněz, ale když já mám slabost pro ty čuníky.A navíc karoserie vypadala celkem slušně.

První dojmy - Jako vždy když to doskládám a nastartuju :-) Úžasný dojem. Taky asi proto trávím večery zavřenej v dílně,doma mi to tiše trpí :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro srdcaře !!!

Doplňky na motorce - rezerva,zrcátko v řidítku a chromovaná pumpička

Torzo čezety koupeno od známého.Cena nic moc ale když já mám slabost pro ty Čezety Zbytek dílů po burzách a inzercích a něco bylo i doma takže se to dohromady dalo.Co mě asi nejvíc překvapilo byl stav karoserie který vypadal celkem pěkně,po otryskání to bylo jako cedník hlavně nášlapy a boky.Třeba nádrž jsem dohromady nedal.Ta se rozpadla na prach.Celkem jsem to dělal 11měsíců,bylo to hrozně zdlouhavé jenže jsem měl velké oči a myslel jsem si že dám dva skutry na ráz ale to nešlo hlavně prostorově.Takže jeden musel počkat
Na skůtru mám najeto asi tak 800m jen abych to zkusil,odřadit a tak jestli to aspoň trochu funguje.Těším se na jaro na zajíždění.Takže ani nemám žádnou hezkou fotku páč bylo celý týden hnusně,šero a je leden nooo tak to na výlety moc není.Časem dodám.
Renovace jestli to tak můžu nazvat,nebo oprava a nebo zprasení jedný čezety (každý at si vybere) bylo celkem v pohodě,jediný zádrhel se neobjevil.Hodně věcí připraveno dopředu,takže když jsem to přivezl od lakýrníka tak za 14 dní to vrčelo svítilo a troubilo.Dynamostartér funguje parádně a z toho mám fakt radost.A to hlavní,rezerva ta nesmí chybět přeci.
Teď už jen vydržet do jara na hezké počasí a parádní výlety.Čezeta je nejvíc!!!
Teď prasátko parkuje v kanceláři a dělá snad parádu Je i ve firemních barvách takže nakonec tak trochu maskot

Pro doplnění z knížky a Čezetách aby bylo jasno : Popis skútru Čezeta typ 501/05 (změny oproti typu 501/03)
Motor skútru je vybaven dynamospouštěčem, který slouží ke spouštění motoru a za chodu motoru vykonává funkci dynama - napájí spotřebiče a dobíjí baterii. Přepínání obou funkcí dynamospouštěče provádí relé se stykačem.
Pod dvojsedlem je vytvořena uzamykatelná schránka na nářadí, hustilku, dvě startovací baterie, regulační relé se stykačem, cívku odporu a drobná zavazadla.
Zapalování motoru je dynamobateriové. Osmipólový dynamospouštěč 12V/90W dává jako dynamo maximální výkon 100W při napětí proudu 12V. Jako spouštěč dává maximální výkon 0,25k při 300 ot./min. a napětí proudu 12V. Záběrový moment je 1 kgm při napětí proudu 9V. Stator dynamospouštěče je válcový, upevněn ke skříni motoru 4 šrouby M6 pomocí upínek. Na svém čele nese natáčivý přerušovač elektrického zapalování, přístupný zvenčí motoru po odejmutí víčka v pravém víku motorové skříně, dále svorkovnicí pro připojení vodičů, kondenzátor a uhlíky k odebírání proudu od rotoru.
Regulační relé se stykačem je umístěno na schránce baterie v zavazadlovém prostoru. Dva startovací akumulátory 6V/12Ah jsou uloženy ve schránce na nářadí. Jsou zapojeny za sebou a jeden z nich připojen kladným pólem na kostru stroje.
Spínací skřínka - další neoznačená plocha vlevo od nuly slouží k zapnutí proudu do spouštěcího obvodu při spouštění motoru. V této poloze je nutno během startování klíček přidržet a po naskočení motoru jej pustit. Vrátí se tlakem pružiny samočinně do polohy 0.
Kabely pro obvod spouštěče mají průřez 10 mm2.

hardwyred
hardwyred napsal 23.12.19 v 10:50 10b.

Je vidět že je to dělaný srdcem Krásná práce.
Přeji hodně energie do dalších akcí

CHANGIN
CHANGIN napsal 07.10.18 v 19:55 10b.

Jedním slovem nádhera.

marcel666vtr
marcel666vtr napsal 07.10.18 v 10:08 10b.

Paráda

bakalus
bakalus napsal 07.10.18 v 08:34 10b.

pěkná renovace

Mat177