ČZ 175/501 (1958)

Vlastník ari100x
Vloženo 11.7.2016
Aktualizováno 29.5.2018

Skútr, za kterým se otočí i ženská. ČZ 175/501 Prase po renovaci, kterému doma říkáme Zmrzlinář

První dojmy - V zatáčkách se řidič na praseti necítí bůhví jak bezpečně. Moto je určeno pro pohodovou jízdu ve dvou. Náhradní díly bude asi v budoucnu již problém sehnat. Například silentbloky na prase. Servis a údržba je daleko jednodušší na klasické JAWA Panelka nebo Kývačka a podobné. Prase je celé tak trošku nešťastně zakapotované. Kdo hraje na klavír a má dlouhé prsty, je ve výhodě.

Motorku bych doporučil pro - Komu stroj doporučit? Asi mladým mužům, kteří chtějí sbalit holku. S novodobou mašinou žádný zázrak neuděláte. Když pro ni přijedete s prasetem a nepojedete jako hovado, bude holka na měkoo, i kdybyste něchtěli. Tak hodně štěstí.

Doplňky na motorce - Přívěsný vozík PAV 41 a moje krásná žena

Kam s tímto strojem? Nejlépe se ženou v létě na nákup. Jen s kokosem na hlavě, v šortkách a košili. Na zpáteční cestě s nákupem ve vozíku PAV 41 a každý v jedné ruce zmrzlinu. Podmínkou je rychlost max 40 km/hod a úsměv na tváři.

Ten úsměv je potřeba i po jízdě, když řidič vidí, jak výfuky z ČZ 175 zašpiní přívěsný vozík PAV 41. Nezbývá než často čistit. Přece kvůli tomu skútra neprodám! Je to stejné, jako pořízení mimina. Taky se každý den pokadí, taky se musí pořád přebalovat a taky se ho kvůli tomu nechcete zbavit.

Na tomto skútru se nikam nehoníš. S tímto skútrem si dokonale užíváš. A jestli máš pocit, že je skútr moc velký, podívej se na něco ještě menšího a trošku staršího. Je to takový malý komár na pohodovou jízdu krajinou nebo na pivo. Jezdí sám a nic po tobě nechce. JAWA 50/550 - Komár

Když jsem skútra renovoval, měl jsem pocit, že jsem v Mototechně v 80-tých letech. Některé díly prostě na prase už nekoupíte. Za komančů se tomu říkalo podpultovka. Ohledně náhradních dílů to ovšem není taková katastrofa, jako u tohoto policejního Nanuka. Tady shnánět díly je jako hledat chytrou a krásnou ženu. Neexistuje. Podívejte se na zrenovovanou modrobílou eleganci ze 60-tých let minulého století. JAWA 350/354 VB Nanuk.

Něco o skůtru ČZ 175/501 - PRASE
Mašina se začala vyrábět v roce 1957. Zpočátku neměla instalovaný ventilátor. Ten se aplikoval až v roce 1959. Narozdíl od ČZ 175/502 verze neměla pětsetjednička blinkry. Prasátko váží 130 kg a dosahuje maximální rychlosti 80km/hod. Stejně jako motocykly ČZ má 4 rychlostní stupně.

Zajímavostí jistě je, že PRASE bylo jediné jednostopé vozidlo, na kterém dámy mohly sedět z boku. V případě, že měla žena oblečenou sukni, bylo to jistě výhodou.

Jak se testovaly ve své době skútry Čezety 175/501 v terénu se podívejte na toto dobové a úsměvné video. Uvidíte i další skútry a mopedy československé výroby z 50-tých let.

Zrenovovaný skútr Čezeta 175/501 - PRASE je umístěn ve veteran parku značky Pánské obleky BANDI

jezdec68
jezdec68 napsal 06.02.18 v 19:25 10b.

Byl to "kočkolap", nebudu to rozvádět, ale mám na to důkaz.

68732
68732 napsal 05.02.18 v 17:34 10b.

mám s několika renovátorama stejné zkušenosti

Rottweiler
Rottweiler napsal 31.12.16 v 16:35 10b.

je to krása

VeronikaPaul
VeronikaPaul napsal 01.12.16 v 20:01 10b.

Wooow

lklouda
lklouda napsal 03.11.16 v 08:24

Všechny inzerovaný doplňky jsem na fotkách nenašel ale i tak pěkné.