Kawasaki KLE 500 (2005)

Vlastník Piki_cz
Vloženo 17.12.2017
Aktualizováno 22.4.2018

Nádherné a poslušné endurko, co zatím nezklamalo ani ve středním terénu.. :)

První dojmy - "Sakra, jak se na to leze?" Už v základu je mašina dosti vysoká a bývalý majitel si ji ještě zvednul.. Dostala přezdívku Kobyla a se svýma 170cm na ni nasedám jako na koně. Ze startu jsem měl obavy ale když se člověk naučí vysedat na světlech, jde to.. ;)

Motorku bych doporučil pro - Vhodná je víceméně pro všechny, co nemají zatím moc zkušeností s terénníma motorkama, nebo pro ty, co si rádi užívají sice rozbité, ale pěkné silnice mezi prdelama.. A kdo říká, že enduro nemůžou řídit malí lidé, se šeredně plete.. Jen je potřeba se naučit pár fíglů.. ;)

Doplňky na motorce - Zatím jen box od GIVI, ale v plánu jsou i padáky a držáky pořádných kufrů, ale to až seženu výrobní dokumentaci.. :D

Je to úžasný lehký stroj, který je pěkně obratný a v zatáčkách drží jak přibitý. Je to moje druhá motorka o stejném výkonu, ale v jízdních vlastnostech se od "Virážky" výrazně liší. Díky její výšce mám i se svou malou postavou dost dobrý přehled, co se děje přede mnou a když začne bolet prdel, nebo je potřeba protáhnout nohy, v klidu se na ni postavím.. Spotřeba je taky super.. Do nádrže se vleze cca 10l (bráno bez rezervy) a když nejedu jako prase, dojezd je okolo 130ti mil. Naopak když je potřeba tomu přitnout, ať už při předjíždění, nebo jen tak na konci obce, od 5000ot/min je to hotový dravec.. :) pro klidnější jízdu volím nižší otáčky 2500 - 3000, když je potřeba přidat tak do 3500 se mu moc nechce ale pak vystřelí. Celkově se mi na ni jezdí skvěle a myslím, že si ji ještě pár let nechám.. :) Mám ji od jara a, musím zaklepat, jediné věci, které jsem řešil, byla výměna lanka tachometru a výměna řetězové sady, bo rozeta byla trochu šišatá, takže cajk.. :D
Jezdím hlavně po silnici ale lehký terén není nic, čeho by se Kobyla bála.. Zkrátka pro mě ideální mašina na klasické české silnice.. ;)

Fandasson
Fandasson napsal 17.02.20 v 17:11 10b.

Super stroj taky jsem do ní šel :)

jikur
jikur napsal 04.01.18 v 13:16 10b.

Paráda, další přírůstek. Tak ať slouží.

Adver
Adver napsal 19.12.17 v 21:43 8b.

Fotku, fotku, fotku...my chceme pořádnou fotku. To je jen samý listí.
Koukej ji předvézt, rádi Ti ji pochválíme

Simitom
Simitom napsal 17.12.17 v 20:09 10b.

Parádní mašina. Přeju hodně šťastných kilometrů...