KTM 990 Adventure / S (2008)

Vlastník KTMarek
Vloženo 6.12.2017
Aktualizováno 12.12.2017

Když jsem při popisu předchozí motorky psal, že je moje nejoblíbenější, tak už to není pravda. Teď je to ono, tohle je to, na co jsem čekal celý život (a co jsem si pořád nemohl dovolit, až teď). Tohle je ta mýtická, téměř univerzální motorka do nepohody.

První dojmy - Velká, velká, klouže to, těžká, sakra vysoká, to jsem zase ulít, co jsem to koupil jéžišmarjá ... grrr hladké gumy, fuj tajbl... rychle přezout alespoň na E09... no a to je už rázem něco jiného, panečku... Doplňuji, E-09 jsou dobré na léto, na teď (na zimu až do jara) jsem tam dal nehomo drapáky C-02.

Motorku bych doporučil pro - Pro dobrodruha, cestovatele avšak alespoň s minimální zkušeností s jízdou v terénu a s ambicemi jezdit i mimo silnice. Pro ryzí asfalťáky je to zbytečné nedocenění a nevyužití schopností stroje. Na cestování jen po asfaltu od hotelu k hotelu jsou tu jiná "endura". Jo a hlavně, tohle S-ko je spíš pro lidi s vyšším chcaním. Hovňouskové (dobrosrdečné označení subtilních jedinců není pejorativum) ať raději zapomenou ... :-)

Doplňky na motorce - Doplňky? Snad jen oproti origo stavu vyhřívání rukou a já jsem provedl v rámci odtučnění svod 2-1 s neorigo výfukem, SASektomii a vyndal jsem centrální stojan. Mám přemístění uchycení bočáku zn. Cibus a od stejné firmy i krytek zadní nádobky brzdy. Turist plégo a ergo sedlo už tam bylo při koupi. Taky jsem ji polepil proti odřeninám od větví a zavazadel (ty bílé číselné tabulky nemám proto, abych na to lepil čísla, to je taky proti odření).

Chci aktuálně vymyslet nějakou fajn přídavnou nádrž namísto druhého výfuku a teď dělám ochranu předního světla před rozbitím. A jelikož mě těší vlastnoruční výroba, vyrábím si to pěkně přes zimu doma sám.

Proč tuhle? Protože chci v létě cestovat, na jaře jezdit u nás po silnicích (protože jsou mláďata a všude všechno raší) a sem tam si odskočit mimo cestu, na podzim chci trochu do polí, lesů, potoků a bláta a v zimě chci leštit a vymýšlet nové úpravy, design a odlehčovat a vylepšovat. Navíc jsem zastánce ryze funkčních věcí a svým způsobem i minimalismu. A mě to vše tahle motorka dává plně. Takhle jsem ji odlehčil o skoro 20 kg, věř, nevěř:

Projel jsem na ní několikrát Rakousko, pak Slovinsko, Slovensko, Chorvatsko až do Albánie, Itálii, Piemont , Francii, Švajc a Německo, a teď bych to rád otočil na sever Evropy, Norsko, Švédsko, Finsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a také sever Francie Normandie, Holandsko, Dánsko. Je toho na pěkných pár sezon a tak nesmím ještě zestárnout, jinak to nestihnu.

Chci jezdit tam, kam mě oči povedou a to znamená, že to není vždy po silnici. Nejsem navigační mág a pro ostudu se tu přiznám, že naviguju jen telefonem. Chci spát tam, kde mě zastihne večer a to není většinou v kempu, mám to rád pod širákem. Nevadí mi nepohodlí, nemusím mít denně dvě teplé sprchy, stačí mi potok. Proto můžu jezdit relativně na lehko abych i tuhle těžší motorku mohl zvládnout sám i mimo cestu. Na týden vozím zhruba tolik:

Padrino
Padrino napsal 13.12.17 v 11:39 10b.

Krásná Kačka

Pedl
Pedl napsal 13.12.17 v 11:01 10b.

alexander
alexander napsal 13.12.17 v 06:43

dobře ty

KTMarek
KTMarek napsal 11.12.17 v 15:36

Tuji - správně jsi mi snížil hodnocení, byl to hloupý příměr a už jsem ho odstranil. Rozhodně se nevyvyšuju nad někoho jiného, Mea culpa a děkuji za upozornění.

A Don Chuane - já jak tě sleduju, ty jsi střelenej podobným prakem ...

Solisak
Solisak napsal 11.12.17 v 10:36